Seimo pirmininkė pritaria smulkiojo verslo veiklos atnaujinimui: manau, kad sprendimai bus kitą savaitę

Vyriausybė sprendimą kol kas neatlaisvinti ribojimų smulkiajam verslui palaiko tik viena Seimo frakcija – Tėvynės sąjungos. Net valdančiosios koalicijos partnerės, Laisvės partija ir Liberalų sąjūdis, laikosi kitos nuomonės dėl ribojimų. 

Apie padėti – pokalbis su Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen.

Visame Seime tik viena frakcija nesutinka nė trupučio atlaisvinti karantino ribojimų smulkiajam verslui. Ar jūs, kaip Seimo vadovė, nesijaučiate šokdinama vienos frakcijos?

Aš kiek kitaip formuluočiau dabartinę situaciją. Liberalų sąjūdžio partija pasiūlė atsargų, racionalų atlaisvinimo planą, kuriam, kiek žinau, pritarė tiek savivaldybių merai, tiek ekspertai, tiek premjerė. Tikėčiausi, kad artimiausiu metu pamatysime pirmuosius veiksmus tų atlaisvinimų realizavime.

Aušrinė Armonaitė siūlė jau šią savaitę atlaisvinti kai kurias verslo sritis. Ar jūs pritariate jos siūlymams?

Manyčiau, kad tokie sprendimai turėtų būti priimami Vyriausybės formate apsitarus, išdiskutavus. Manau, kad artimiausiu laiku, tai yra – kitą savaitę, jie jau bus priimti. Reikėtų, kad tai eitų pagal planą.

Siūlymai, kuriuos išgirdote iš ekonomikos ir inovacijų ministrės, jums atrodo ankstyvi? Nepritariate jiems?

Nevadinčiau jų neteisingais. Puikiai suprantu tai, kad kai kurie verslai, paslaugos jau tikrai galėtų grįžti į savo veiklą. Kitą vertus, tas pasiūlymas, kurį įvardijome mes, tai yra – lokalūs atlaisvinimai, yra šiuo atveju ir atsargūs, ir besiremiantys skaičiais, kurie jau leidžia tuos atlaisvinimus daryti.

Smulkiojo verslo atstovai nusprendė kreiptis į teismą dėl galimai neteisėto jų veiklos laisvės suvaržymo. Ar pritariate tokiam kreipimuisi?

Kaip politikė pritariu tam, kad mūsų visuomenė turi būti aktyvi ir viena ar kita bendruomenė, kuri mato poreikį ginti savo interesus, kad ir teisminiu būdu, tai jų valia. Viliuosi, kad matant teigiamą susirgimų skaičių dinamiką po kelių dienų, po savaitės jau matysime tuos ilgai lauktus sprendimus ir tų kraštutinių priemonių nebeprireiks.

Visą pokalbį žiūrėkite video reportaže, kurį rasite straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
X
XXL
2021-02-05 21:39:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
gromuluoja kažką , mykia : "jei nelis, tai bus sausa"
Atsakyti
0

p
pranute
2021-02-06 09:10:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
ka cia galvot visi zmones nori valgyt ir gyvent ne tiksita pusdurniu valdzia
Atsakyti
0

O
O
2021-02-05 22:01:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodėl kaip kalba užsimerkia Čmile? Manau meluoja.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (20)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų