Seimo pirmininkas dėl Gretos Kildišienės istorijos nukirto griežtai

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovės parlamentarės Gretos Kildišienės automobilio nuomos istorija atnešė moralinės žalos ir Seimo reputacijai, tai yra gera pamoka parlamentarams išlaikyti skaidrumo standartus, sako Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

„Jeigu ir atsakysim teisiškai, tai dar nereiškia, kad tai nepadarė moralinės žalos - žinoma, kad tai padarė moralinę žalą. Turėtumėme turbūt tokioje vietoje būti atviresni ir kalbėti. Tai yra galbūt gera pamoka ir kitiems Seimo nariams, kad jei ir dar galvojame, kad kas nors ko nors nepastebės, reikia visada galvoti, kad turime būti atviri. Esame vieši asmenys, turime atvirai kalbėti apie savo pasirinkimus“, - Žinių radijui sakė Seimo pirmininkas, LVŽS atstovas.

Jis tikisi, kad aplinkybes, kuomet parlamentarė naudojasi partijos vadovo Ramūno Karbauskio valdomo„Agrokoncerno“ automobiliu, išsamiai įvertins tiek etikos sargai, tiek ir Valstybinė mokesčių inspekcija. Jis taip pat teigiamai įvertino G.Kildišienės pasitraukimą iš Seimo Etikos ir procedūrų komisijos, sakydamas, kad tai yra „geras sprendimas“.

„Žinoma, kad tokie dalykai turėtų net nekilti - mes kalbame apie Seimo reputaciją, apie Seimo narių reputaciją. Jei tai sukelia ne įstatyminę kokią nors koliziją, bet visuomenėje nepasitenkinimą, nepasitikėjimą, to turėtumėme labai stengtis išvengti“, - pridūrė jis.

Jis taip pat kritikavo Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) vadovo Romo Valentukevičiaus sprendimą nepasitarus su komisijos nariais pareikšti nuomonę, jog G.Kildišienės veiksmai nekelia interesų konflikto.

 


Rašyti komentarą...
P
Petras
2017-01-18 09:30:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pritariu, labai teisingas Pranckiečio vertinimas.
Atsakyti
0

I
Ir Karbauskis, ir jinai
2017-01-18 10:26:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
turėjo deklaruoti privačius interesus dar prieš rinkimus. O ką deklaravo? Jinai, mat , "ištekėjusi". Už ko?
Atsakyti
0

h
he
2017-01-18 11:42:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
už pi....s
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų