Seimo naujokai: erzina koalicijos nesutarimai ir politikų patyčios

Lapkričio 14 dieną darbą pradėję naujieji Seimo nariai skaičiuoja jau antrosios darbo sesijos paskutines dienas. Pirmą kartą į Seimą išrinkti parlamentarai tikina, kad darbas nėra būtent toks, kokio tikėjosi.

Liberalas ir buvęs Kultūros ministras Arūnas Gelūnas džiaugiasi, kad opozicijai į politinius žaidimus įsivelti netenka. O valstietis Robertas Šarknickas stebisi Seimo posėdžių salėje skambančiomis patyčiomis.

Neeilinis Seimas

Liberalų frakcijos atstovas, Kultūros komiteto pirmininko pavaduotojas Arūnas Gelūnas sako, kad su Seimo darbo virtuve jam jau teko susipažinti būnant Kultūros ministru.

„Aš Seimą buvau matęs ne tik iš spaudos ar televizoriaus. Bet kaip ministras lankydavausi vyriausybės valandoje ar frakcijoje pristatydavau įstatymų projektus. Taip kad su Seimu man jau teko dirbti daugiau, nei 2 metus. Daugiau mažiau galėjau įsivaizduoti. Žinoma, gal teko mažiau frakcijų vidaus darbas, politinių jėgų dalijimasis. Bet didelių siurprizų man nebuvo“, - pasakoja politikas.

Tačiau pripažįsta, kad net ir Seimo senbuviai pripažįsta, kad šis yra tikrai neeilinis.

„Galbūt siurprizas šios Seimo kadencijos, kad yra rekordinis skaičius apkaltų, nepasitikėjimų, ar atskirų narių atsistatydinimo. Tokie neramumai yra naujas ir gana išderinantis dalykas. O visa kita yra kaip ir tikėjausi. Manau, kad tikrai galima dirbti. Jeigu dar ir valdantieji laikysis savo pažadų, tai

palaikysime gerus darbus“, - tikina liberalas A.Gelūnas.

Akis bado valstiečių ir socdemų santuoka

Liberalas A.Geliūnas sako, kad dirbant opozicijoje į politinius žaidimus įsivelti kaip ir netenka. Tačiau pabrėžia, kad koalicijos partnerių nesutarimai yra akivaizdžiai matomi.

„Manau, kad opozicijoje yra lengviau tuo požiūriu, kad nereikia derinti pozicijų. Mes nesame kažkoks vieningas blokas, turime žymiai daugiau improvizacijos laisvės. Mes apskritai, kaip liberalai, laisvės visada daugiau norime. Kai nesam su kažkuo koalicijoje, tai politinio žaidimo aspektas nėra tiek ryškus. Bet stebint valdančiuosius, konkrečiai koalicijos santykius. Tai ta jų santuoka iš reikalo atrodo šiek tiek braškanti ir tas koalicijos likimas tampa dramatiškesnis. Tada atrodo, kad vėl susikalba. Bet čia ne tik Seimo nariai šitą pastebi, o ir visi piliečiai“, - savo įžvalgomis dalinasi

REKLAMA

Seimo narys. Primindamas, kad demokratinėje valstybėje politinių jėgų konkurencija yra normalus reiškinys.

Politikas, paklaustas, ar tai yra sunkiausias jo darbas gyvenime, sako, kad yra buvę ir sunkiau.

„Sakyčiau, kad tikrai ne pats lengviausias darbas gyvenime. Bet aš iki šiol laikau savo sunkiausiu darbu Vilniaus Dailės akademijos studijų prorektoriaus pareigas. O šitas darbas tikrai yra įveikiamas, tikrai yra ir šviesių momentų“, - tv3.lt naujienų portalui sako A.Gelūnas.

Patyčios Seimo salėje

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Robertas Šarknickas taip pat teigia, kad darbas politikos virtuvėje jam nėra naujas. Tačiau labiausiai jį stebina solidžių politikų politinės patyčios Seimo salėje.

„Šiek tiek buvau patyręs politiko duonos, kai buvau Tarybos nariu. Bet aišku, gabaritai čia jau visai kitokie. Man asmeniškai labai nepatinka patyčios Seime prie tribūnos. Kaip bebūtų gaila, iš solidžių partijų, gyvuojančių jau ne vienerius metus, tokie atvejai pasitaiko. Ir ta visuomenės nuomonė apie valdžią kartais neigiama dėl to ir būna. Tikrai yra tokių politikų, kurie suteršia tą vardą. Tai dėl to liūdna, to mažiausiai norėjosi. Toks politikų elgesys mane labiausiai ir pribloškė“, - pasakoja politikas.

Aš tikėjausi, kad viskas gražiau, švariau ir tvarkingiau vyksta. Žinau, kad taip vyksta demokratinai procesai, bet mūsų šalyje žmonių kultūra visai kitokia. Tikiu, kad čia ateities klausimas ir viskas bus gerai. Man patinka, kad mes matome mūšį tarp konservatorių ir socialdemokratų, ir tą kultūros stoką.

Kliūna D.Šakalienė

Valstietis R.Šarknickas paklaustas apie politinius žaidimus prisiminė ir neseną buvusios frakcijos atstovės D.Šakalienės istoriją.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų