"Komitetas nusprendė paprašyti medžiagos, kadangi yra visokių kalbų, nuomonių, norime pasižiūrėti, kaip dirba diplomatinė atstovybė Ispanijoje", - sakė Seimo komiteto vadovas.
Apie galimus nesklandumus ambasados veikloje žiniasklaidoje paskelbta po to, kai buvusi ilgametė ambasados darbuotoja Alicia Dorrego iš lietuvių prisiteisė 40 tūkst. eurų (138 tūkst. litų) kompensaciją dėl neišmokėto atlyginimo ir neteisėto atleidimo iš darbo.
Vėl į pirmuosius dienraščių puslapius diplomatinė atstovybė pateko dėl ambasadoriaus Ispanijoje Mečio Laurinkaus konflikto su garbės konsulu Andalūzijos regione Jose Antonio Herrada Garcia (Chosė Antonijus Herada Garsija).
Ambasadorius apkaltino garbės konsulą, kad šis atlieka notarinius veiksmus ir už tai ima pinigus, nors jam tokie įgaliojimai nebuvo suteikti, konsulas savo ruožtu skundėsi, esą ambasadorius pats nesirūpina šalyje gyvenančiais lietuviais, o jam tą daryti trukdo.
Užsienio reikalų ministerija, nustačiusi, jog M.Laurinkaus kaltinimai garbės konsului pagrįsti, nutarė jam nebepratęsti įgaliojimų eiti šių funkcijų.
Garbės konsulo įgaliojimai baigiasi kovo pabaigoje, tačiau dar gruodžio pradžioje URM pradėjo jo atšaukimo iš užimamų pareigų procedūrą.
Be įprastų konsulinių funkcijų, devyniems Lietuvos garbės konsulams yra suteikta teisė atlikti notarinius veiksmus ir legalizuoti dokumentus, o už šių funkcijų atlikimą yra numatytas konsulinis mokestis.
Tačiau Lietuvos garbės konsului Ispanijos Andalūzijos regione J.A.Herradai Garciai nebuvo suteikta teisė atlikti notarinius veiksmus ir legalizuoti dokumentus bei už tai imti mokesčius. Todėl vykdydamas tokio pobūdžio veiksmus ir nelegaliai imdamas konsulinius mokesčius, jis pažeidė tiek URM, tiek Vienos konvencijos nustatytą tvarką.
Dėl garbės konsulo ambasadai skundėsi ir Ispanijos vyriausybė, teigdama, kad garbės konsulas bei jo šeima piktnaudžiauja šiuo statusu ir įvairiose Ispanijos institucijose, reikalaudami išskirtinio aptarnavimo ir lengvatų.
REKLAMA