Seimo laikinoji tyrimų komisija, spręsianti dėl teisėjos Neringos Venckienės teisinės neliečiamybės, pradėjo svarstyti, kokias užklausas ji turi pateikti atitinkamoms institucijoms dėl papildomos informacijos.

[papildyta 17:30] Komisija pritarė M. Zasčiurinsko siūlymui kreiptis į Vidaus reikalų ministeriją, Generalinę prokuratūrą ir teismo sprendimo vykdymu pasirūpinusią antstolę Sonatą Vaicekauskienę, kad gautų vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotas gegužės 17 dienos šturmas Garliavoje, kai Drąsiaus Kedžio ir Laimutės Stankūnaitės dukra buvo perduota biologinei motinai.

Kitas komisijos posėdis numatytas penktadienį 8 valandą rytą, tikimasi iki to laiko gauti vaizdo medžiagą ir posėdžio metu pabaigti N. Venckienės apklausą.

Siūlymui papildomai į apklausą kviesti prokurorą nebuvo pritarta. Generalinio prokuroro Dariaus Valio kvietimui į komisiją taip pat nebuvo pritarta.

Komisija  pritarė E. Lementausko siūlymui gauti teismo sprendimą, kuriuo vadovavosi N. Venckienė, kuriame buvo apibrėžta apie draudimą naudoti smurtą perimant mergaitę.

Taip pat buvo pritarta ir jo siūlymui dėl galimų papeikimų N. Venckienei kreiptis į  Teisėjų savivaldos institucijas. Be to, buvo nuspręsta išsiaiškinti, kokia medžiaga vadovavosi Generalinis prokuroras, kai teikė kaltinimus N. Venckienei dėl Panevėžio teismo teisėjų tarybos įžeidimo.

REKLAMA

D. Kuodytės siūlymui siųsti paklausimą LAT pirmininkui G. Kryževičiui, kad jis pakomentuotų teisėjos N. Venckienės teiginį, kad su ja norima susidoroti, buvo pritarta.

Komisija taip pat pritarė Arūnės Stirblytės siūlymui išsiaiškinti, kas sudarė mergaitės susitikimų su motina tvarką, kaip ji turėjo būti vykdoma ir pan.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kol kas daugelis komisijos narių siūlo prašyti nekarpytos vaizdo medžiagos iš antstolės, Generalinės prokuratūros ir policijos, kurioje būtų matyti, kaip gegužės 17 dieną vyko mergaitės perdavimas ir teisėja Neringa Venckienė „sužalojo“ pareigūną, sambo vicečempioną. Generalinės prokuratūros atstovas, prokuroras Žydrūnas Radišauskas anksčiau tvirtino, jog tokie teisėjos teiginiai yra melagingi, nes filmuotoje medžiagoje matoma, jog N. Venckienė pati užsipuolė pareigūną.

Siūloma į komisiją dar kartą kviesti N. Venckienę, o peržiūrėjus filmuotą vaizdo medžiagą dar kartą pasikviesti ir Generalinės prokuratūros atstovą, nes gali kilti papildomų jam skirtų klausimų.

Parlamentaras Evaldas Lementauskas siūlė gauti įrašus iš visų televizijų, kur N. Venckienė galimai kalba įžeidžiančiai apie Panevėžio teismo teisėjų kolegiją. Taip pat jis siūlo susipažinti su Kėdainių teismo sprendimų dėl negalimos vartoti prievartos vaiko perdavimo metu.

Juliaus Sabatausko manymu, tai prokurorų prerogatyva, duoti ar neduoti vaizdo medžiagą komisijai. Jeigu bus nuspręsta, kad tai – ikiteisminio tyrimo medžiaga, komisija gali medžiagos ir negauti.

Rytas Kupčinskas savo ruožtu replikavo J. Sabatauskui. „Jeigu prokuroras spręs duoti ar neduoti, mes irgi spręsime duoti ar neduoti sutikimą patraukti N. Venckienę baudžiamojon atsakomybėn. Čia bendradarbiavimo su komisija klausimas.“

Dalia Kuodytė po vakar išgirstų N. Venckienės pasisakymų apie Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) pirmininką Gintarą Kryževičių, išreiškė norą paprašyti jo raštiško paaiškinimo, ką teisėja galimai turėjo omenyje. N. Venckienė vakar komisijai pareiškė, kad G. Kryževičius nori su ja susidoroti ir atsikirto į LAT pirmininko pasakymą, kad ji yra visos valstybės bėda ir pūlinys, sakydama, kad tai jis yra teisinės sistemos pūlinys.

REKLAMA

Naglis Puteikis pasiūlė kviesti į komisiją ir patį sambo vicečempioną, kad jis papasakotų ir pademonstruotų, kaip užlaužė N. Venckienei ranką ir kaip ji jį sužalojo. Tokį pasiūlymą jis pateikė tokiam atvejui, jei komisija nutars nesikreipti dėl vaizdo medžiagos, filmuotos gegužės 17 dieną, kai vyko mergaitės perdavimas motinai Laimutei Stankūnaitei.

Komisija nepritarė Mečislovo Zasčiurinsko siūlymui kreiptis į žinybas, kuriose prieš gegužės 17 dienos šturmą vyko organizuoti pasitarimai su Teisingumo ministerija, Vidaus reikalų ministerija ir kitomis institucijomis, kad jos pateiktų šių pasitarimų protokolus, kuriuose būtų matyti, kaip buvo tariamasi, kas, ką ir kaip darys.

Jono Ramono siūlymui kviesti į komisijos posėdį Generalinį prokurorą Darių Valį, kad jis paaiškintų, kodėl dėl N. Venckienės veiksmų ir Panevėžio teisėjų kolegijos įžeidimo kreipėsi į Seimą praėjus dvejiems metams po paties fakto, nebuvo pritarta.


Rašyti komentarą...
J
Jeigu
2012-06-13 17:51:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kadangi, filmuotoje medziagoje, turetu matytis, kaip Neringa puola ta buliu, tai neabejoju, kad antstole tikrai bus suinteresuota tai parodyt, o jeigu yra kitaip, tai antstole neduos, tos medziagos ir dar kart patvirtins, kad viskas vyksta pagal plana, pasodinti Neringa, uz grotu.
Atsakyti
0

p
pagarba
2012-06-13 16:47:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
seimui, nepriima sprendimu nepamate ??
Atsakyti
0

a
ar
2012-06-13 16:55:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
tik nedrebės jo rankos.....IDOMU ,KAS LEIDO TEISĖJAI UŽLAUŽTI RANKAS-GAL PASAKYS KAS LIEPĖ...pažiūrėkit į Stauskį -policininkų šefas-tai kokion lygio pavaldiniai-nusikuprinęs,bėga nuo žurnalistės-O VAIDINO SU ANSTOLE-'DABAR MMŪDŲ ŽVAIGŽDŽIŲ VALANDA"-BET LIKO IŠJUOKTI
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (174)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų