• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo Audito komitetas trečiadienį tęsia pakoreguotos Nacionalinio stadiono koncesijos sutarties projekto svarstymą. 

Seimo Audito komitetas trečiadienį tęsia pakoreguotos Nacionalinio stadiono koncesijos sutarties projekto svarstymą. 

REKLAMA

Kaip BNS sakė komiteto vadovas Zigmantas Balčytis, bus dar kartą išklausoma Vilniaus savivaldybės pozicija. 

„Aiškinsimės, ką jie keičia, į ką atsižvelgia, į ką – ne. Išklausysime, kokius jie (savivaldybė – BNS) pateiks argumentus. Pagal mus, tas koncesininko indėlio į projektą dydis yra per mažas, jie sako, kad tinkamas“, – posėdžio išvakarėse BNS sakė Z. Balčytis. 

Kitą savaitę komitetas planuoja išgirsti ir Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) išvadą dėl stadiono koncesijos sutarties. 

„Paskutinį teisinį žodį pateiks kitą savaitę. Kol kas ji (VPT – BNS) nespėjo įvertinti paskutinio koncesijos sutarties varianto. Po VPT išvadų bus jau rimtesnis svarstymas“, – teigė Z. Balčytis.  

REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus miesto taryba prieš porą savaičių pritarė daugiafunkcio komplekso su nacionaliniu stadionu statybos koncesijos sutarties pakeitimams, projekto kainą indeksuojant beveik 20 tūkst. eurų mažiau nei patvirtinta vasarį. 

REKLAMA

Savivaldybės administracija tada teigė naują projekto vertę pakoregavusi atsižvelgiant į balandį pateiktas VPT pastabas, bet VPT sako, kad savivaldybė neatsižvelgė į dalį esminių pastabų. 

Komplekso statybos kainą, kaip ir anksčiau, siūloma indeksuoti 40,35 proc. Tačiau pritarus sutarties pakeitimams savivaldybės ir Vyriausybės dalis mažėtų nuo 28,7 iki 26,12 proc., o projektą ketinančios perimti „Hanner“ dalis didėtų nuo 11,6 iki 14,23 proc. (nuo 9,5 mln. eurų iki 10,9 mln. eurų, be PVM).

Atnaujintą koncesijos sutartį dar turės patvirtinti Europos Komisija – ji patikrins, ar pakeitimais nėra suteikiama neteisėta valstybės pagalba. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų