Seime užsikrėtus Varkaliui imasi griežtesnių priemonių, bet posėdžio neatšaukia: „Vaikštome arti pavojingos ribos“

Seime patvirtintas dar vienas koronaviruso atvejis, užsikrėtė parlamentaras Jonas Varkalys, kuris penktadienį dalyvavo prisaikdinimo ceremonijoje ir Seimo posėdyje. Konservatorių frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis po susitikimo su Seimo pirmininke teigė, kad Seime bus imamasi papildomų saugumo priemonių, bet Seimo posėdis vyks.

Pasak jo, sunku vertinti, kas galėjo turėti artimą kontaktą su J. Varkaliu, nes penktadienį Seimo salėje visi buvo beveik visi naujai išrinkti politikai.

„Posėdis turi vykti dėl to, kad tai nėra pirmas atvejis Seime. Ankstesniais atvejai taip pat rasdavome būdus, kaip Seimas gali užtikrinti darbus. Akivaizdu, kad mes vaikštome gan arti pavojingos ribos“, – teigė G. Landsbergis.

„Su Seimo pirmininke aptarėme, kad slaptame balsavime būtų imtasi papildomų saugumo priemonių – balsuoti frakcijomis, laikytis distancijos, kaukės ir taip suprantamas dalykas. Kad būtų daugiau apsaugoti ir galėtų ateiti balsuoti“, – pridūrė G. Landsbergis.

Naujoji Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pasitarime nuspręsta Seimo posėdį neatšaukti.

„Šiandien turime priimti daug svarbių sprendimų. Rekomenduosime Seimo nariams, kurie mano turėję sąlytį su sergančiuoju, neiti į posėdžių salę, dalyvauti slapto balsavimo procedūroje ir kitaip saugiau elgtis ir žinoma, testuotis, kad tolimesnis Seimo darbas būtų sklandus“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Antradienį Lietuvoje lankosi ir Lenkijos prezidentas A. Duda. Jis taip pat planuoja sakyti kalbą Seime. Pasak Seimo pirmininkės, kol kas jokių pakeitimų nėra.

Seimo pirmininkė pati turėjo kontaktą su J. Varkaliu: „Praėjusią savaitę mes tuo metu, kai turėjome kontaktą, tuo metu J. Varkalys kaip tik buvo testavęsis ir turėjo neigiamą atsakymą.

Posėdžių salėje turėjau trumpą kontaktą, saugų, su visomis apsaugos priemonėmis, arti ilgalaikio (kontakto nebuvo – aut. past.). Jo neigiamas atsakymas buvo praėjusią savaitę – antradienį ar trečiadienį“, – prisiminė V. Čmilytė-Nielsen.

REKLAMA

G. Landsbergis teigė, kad su frakcijos kolegomis diskutavo, kurie sėdi šalia J. Varkalio, kad jie frakcijos posėdyje nedalyvautų gyvai ir prisijungtų nuotoliniu  būdu.

Jo žiniomis, yra du kolegos, kurie sėdėjo netoliese ir turėjo artimą kontaktą.

„Jiems (izoliuotis – aut. past.) nėra privaloma, nes tiesioginio kontakto ar buvo be kaukių nebuvo. Iš NVSC irgi nėra gauta jokios žinios, tiesiog mes ėmėmės savo pačių sveiko proto priemonių.

Mano žiniomis, tie žmonės iš karto užsirašė testui“, – teigė G. Landsbergis.

Paklaustas dėl Seimo pirmininkės V. Čmilytės-Nielsen, ar ji turėjo kontaktą su J. Varkaliu, G. Landsbergis teigė, kad jos pačios reikėtų paklausti.

„Ji leido suprasti, kad rizikingo kontakto neturėjo dėl jos pačios, matyt, naujų pareigų“, – teigė G. Landsbergis.


Rašyti komentarą...
A
Austėja Dūdonytė
2020-11-17 10:37:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ką sako Ausrelijus Veryga
Atsakyti
0

J
Jo
2020-11-17 10:51:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
O mokytojai ir vaikai nera ant pavojingos ribos,kad gali būriais eit į mokyklas,o Landsbergio ozelis baidosi, slykstynes apsimeteliai
Atsakyti
0

R
Rimas
2020-11-17 11:03:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Is seimo naudos kaip is ozio gali visi isnikti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų