Seime stringa pasiūlymas dėl didesnių vaiko pinigų nuo kitų metų Papildyta 16.14 val.

Seimas po svarstymo nusprendė grąžinti iniciatoriams tobulinti projektą dėl vaiko pinigų didinimo kitąmet dešimčia eurų iki 70 eurų. Prašoma papildomai įvertinti valstybės finansines galimybes ir suderinti siūlymą su biudžetu.

Išmokų vaikams įstatymas numato, kad nuo kitų metų sausio vaiko pinigai augtų nuo 60 iki 70 eurų, neįgaliems, gausių ir nepasiturinčių šeimų vaikams – nuo 100 iki 111 eurų.

„Siūlome grąžinti tobulinti“, – Seime ketvirtadienį kalbėjo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė.

Komiteto išvadoje rašoma, kad projektas grąžinamas iniciatoriams patobulinti, „papildomai įvertinti valstybės finansines galimybes, suderinti jį su antrajam svarstymui Seime teikiamu 2021 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektu“.

Savo ruožtu M. Lingė ramina, kad vaiko pinigai nuo kitų metų vis tiek didės iki 70 eurų, dėl to jau yra apsispręsta praėjusioje Seimo kadencijoje.

„Niekas neplanuoja mažinti vaiko pinigų. Įstatymas mokėti nuo naujų metų po 70 eur. yra priimtas dar prieš metus, galioja ir bus vykdomas“, – savo „Facebook“ paskyroje sakė M. Lingė.

„Komitetas praeitame posėdyje svarstė ir į Vyriausybę grąžino techninį vaiko pinigų dydį apskaičiuojantį įstatymą. Tikslinti jį prireikė, nes nuo Naujų metų nuo 39 iki 40 eur. keičiasi bazinis socialinės išmokos dydis, prie kurio yra pririšta vaiko pinigų formulė. Taigi, kad tie vaiko pinigai būtų tokio dydžio, kokį Seimas priėmė prieš metus, – turime pakoreguoti ir skaičiavimo formulę“, – patikslino M. Lingė.

Didesnėms išmokoms vaikams kitiems metams papildomai reikėtų 63 mln. eurų. Vaiko pinigus Lietuvoje gauna daugiau nei 500 tūkst. vaikų.  


Rašyti komentarą...
U
Ugnė
2020-12-03 16:36:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vaikai užaugė,bet visiems jų reikia vaikams pažiūrėkit koreperetitorius 92e.menesiui kainuoja sakykym dirbdama šeimą ir viršija 10e pajamos jų negauna tai skaitosi turtuolei?mokykitės iš kitų šalių vaiko pinigai yra ir jų niekas nenuiima,atsimenų 2lt viršijo pajamos ir negavom vadinasi pasoturintis buvom juokinga kur nedirba gerę gauną dirbantis negauną nu tai ir skatinat va tokį požiurį socialinį!Pas mūs Anglijoj kitaip o čia vieną vyriausybė duoda kita atima gaila visad taip bus žmonės išsirinko tai ir turėkit ir nedejuokit patinka matyt veržtis diržus pamiršot kas yra koncervatoriai!
Atsakyti
-1

J
Juras
2020-12-03 17:35:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ko prikibot prie vaikų pinigų. Ką, nera kitų sferų kur nurežti.Kodel neviešinat kiek pinigų guli, nes neisisavinti ir negalit jų paimti.
Gal seimūnams kanceliarines ir auto išlaidas pamažinkit ir nereiks skriausti vaikų. Juk jie ir atidavines dabar skolintus ir kažkur išgaravusius pinigus.

Atsakyti
0

I
Inga
2020-12-04 18:41:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ugne nelygink Anglijos su Lietuva ! Tai lyg butu lyginti muse su drambliu...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų