Užvirusi kova dėl Seimo Audito komiteto pirmininko pareigų atgaivino ir ginčus dėl to, kurios partijos gali vadintis opozicinėmis. Partijos Tvarka ir teisingumas (TT) lyderis Seime Valentinas Mazuronis kaltina konservatorius tik vaidinant opoziciją ir esą dėl to remia valdančiųjų valstiečių liaudininkų atstovo Artūro Skardžiaus kandidatūrą.


Valdančiųjų socialdemokratų (LSDP) iniciatyva Seimo Audito komiteto pirmininku išrinktas valdančiosios valstiečių liaudininkų frakcijos narys buvęs socialliberalas Artūras Skardžius. Pakeisti iki šiol komitetui vadovavusį opozicinių konservatorių atstovą Donatą Jankauską komiteto posėdyje trečiadienį pasiūlė socialdemokratas buvęs „darbietis“ Mindaugas Subačius. Pasiūlymą parėmė ne tik valdančiosios, bet ir kai kurių opozicinių frakcijų atstovai. Už balsavo 5 posėdyje dalyvavę komiteto nariai – socialdemokratai M.Subačius ir Vytautas Saulis, opozicinės Darbo partijos atstovė Loreta Graužinienė, opozicinės frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ narys Remigijus Ačas bei valstiečių liaudininkų frakcijos narys A. Skardžius. Prieš balsavo du konservatoriai – D.Jankauskas ir Edmundas Pupinis, susilaikė Liberalų sąjūdžio vadovas Eligijus Masiulis.


Komentuodamas partijos Tvarka ir teisingumas poziciją V. Mazuronis pabrėžė, jog formaliai neberemdami socialdemokratų, konservatoriai išsaugojo komitetų vadovų postus, o šios partijos atstovas Andrius Kubilius ir toliau eina Seimo vicepirmininko pareigas. Jo nuomone, tai reiškia, kad niekas nepasikeitė, išskyrus bendradarbiavimo formą. Asmeniškai D. Jankauskui TT pretenzijų, pasak lyderio, neturinti.

REKLAMA


Konservatorių paviešintas anksčiau galiojęs jų susitarimas su socialdemokratais, kuriame numatytos statuto pataisos garantuojančios minėtą postą opozicijai, anot V. Mazuronio tik dar kartą primena, kad konservatoriai buvo „pardavę velniui dūšią“. Pasak TT parlamentaro, susitarimas tebegalioja ir dabar, kaip ir 2K projektas, tik jo formos neva dabar kitos – neoficialios. Minėtos statuto pataisos, kaip pabrėžia socdemus susitarimo sulaužymu kaltinantys konservatoriai, taip ir nebuvo priimtos. Jų nuomone – toks komitetas opozicijai turi priklausyti ir pagal politinę logiką.

V. Mazuronis neigė, jog TT pozicija gali būti kerštas už konservatoriaus Vido Urbonavičiaus bendradarbiavimą su Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), kurio dėka antrankiai buvo uždėti TT atstovams Vilniaus savivaldybėje. „V. Urbonavičiaus, kaip asmens problemos, tai, kad jis primena Pavliką Morozovą, yra atskiras klausimas. Kalbu apie konservatorių elgesį Seime. Ši partija turi rimtų problemų, nes ja mažai kas bepasitiki ir nelabai kas įsivaizduotų darbą koalicijoje su šia politine jėga“, - dėstė TT atstovas.

Tuo tarpu konservatoriai vis dėlto įžvelgia ir TT siekį atkeršyti. "Organizuotą "Tvarkos ir teisingumo" korupciją Vilniaus savivaldybės Taryboje atskleidė jauno Tarybos nario Vido Urbonavičiaus pilietinė drąsa ir asmeninis pasiaukojimas doros politikos perspektyvai. Akivaizdu, kad toks asmeninis ryžtas griauti korupcinę tvarką daug ką gąsdina. Akivaizdu, kad korupcijoje skęstančiųjų ir jų gynėjų tikslas yra  keršyti V. Urbonavičiui, jį šmeižiant, menkinant. Jie mano, kad taip atrodys švaresni.

Bandymai pavaizduoti V.Urbonavičių kaip skundiką, "kurmį", ar pradėjusį bendradarbiauti su STT tik todėl, kad neva jį patį pagavo imant kyšį, yra mafijos pasauliui būdingi elgesio pavyzdžiai, kai  siekiama įbauginti kitus, kad tokių "savižudiškų" liudijimų apie nešvarius sandorius daugiau nebūtų", - sakoma šiandien konservatorių išplatintame pareiškime.


Rašyti komentarą...
.
...
2008-05-16 15:57:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skardžius vadovaus auditui.Ar gali būti kraupiau?Vaisių ir daržovių kontrabandininkas,populistas ir perėjūnas,aferistas, atsakingas už beprasmiškai sukištus milijonus į bankrutuojančią "Alytaus tekstilę".Kraupu ir pasibaisėtina.Kad mazuronis palaiko nenuostabu,juk patys apsi.yke ir apsitapšnoje.
Atsakyti
0

k
kadras
2008-05-16 16:10:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Varge, vargeli... Kuo tai pakenks konservatoriams? Kuo tai padės TT? Kuo tai svarbu Lietuvai? Kam tai įdomu?

Idiotai, kuriems riejantis valstybininkai toliau prievartaus ir plėš Lietuvą. Negi dešiniojoje politikoje protas ir toliau atliks tik pagalbinį vaidmenį?? Iš rito smaukymosi vaikų nebus, Mazuroni....
Atsakyti
0

k
konsevatoriu
2008-05-16 16:25:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
mesla reik su saknim iskuopt is valstybes valdymo organu ,tada valstybeje bus geresnis valdymo kvapas, nes tai partija paskendus korupcijoje ,ydomu kada bus nagrinejamas RASYTES seimo nares mandato atemimas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų