Seimas nesutiko įteisinti V. Landsbergio apsaugos

Seimas antradienį po svarstymo nepritarė projektui, kuriuo siūlyta iki gyvos galvos skirti apsaugą pirmajam faktiniam Lietuvos vadovui atkūrus nepriklausomybę, buvusios Aukščiausiosios Tarybos vadovui Vytautui Landsbergiui.

Už projektą, kad „iki gyvos galvos apsauga užtikrinama 1990-1992 metais dirbusios Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos pirmininkui ir prezidentui, kurio įgaliojimai nutrūko Lietuvos Konstitucijos 88 straipsnio 1, 2, 3 ir 6 punktuose nustatytais pagrindais“ (t.y. visais atvejais, išskyrus pašalinimą pr apkaltą), balsavo 40 Seimo narių, prieš buvo 3, susilaikė 60 parlamentarų.

Už apsaugos skyrimą balsavo opoziciniai konservatoriai bei liberalai, taip pat pavieniai valdančiųjų atstovai. Vieningai prieš buvo arba susilaikė „darbiečiai“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovai, susilaikė ir didžioji dalis Socialdemokratų partijos frakcijos narių.

Projektas grąžintas pagrindiniam Teisės ir teisėtvarkos komitetui tobulinti. Anksčiau projektą svarstęs šis komitetas siūlė jam pritarti, o papildomas Biudžeto ir finansų komitetas buvo prieš. Siūlyta V.Landsbergiui skirti ne apsaugą, o automobilį su vairuotoju.

REKLAMA

Socialdemokratų frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė sakė, kad partija norėtų palaikyti Biudžeto ir finansų komiteto pasiūlytą variantą. „Dėl šito teikiamo klausimo frakcija norėtų palaikyti Biudžeto ir finansų komiteto poziciją, kad turėtų būti užtikrinama ne apsauga, o, kaip ir pasakiau, apsaugos užtikrinimas, nes ir Vyriausybės išvadoje yra sakoma, jog tai yra skirtingos sąvokos, jų turinys yra netapatus. Todėl frakcija dėl teikimo įstatymo projekto susilaikys, nepritars Teisės ir teisėtvarkos komiteto išvadai“, - sakė I.Šiaulienė.

Opozicijos lyderis, konservatorių pirmininkas Andrius Kubilius tuo metu Seimo sprendimą pavadino gėdingu. „Akivaizdžiai matyti, kaip, deja, valdančioji koalicija negali perlipti per save ir paskęsta tokiuose smulkiuose dalykuose, kai iš tikrųjų yra svarstoma ne kas nors, ne santykis su V.Landsbergiu, o santykis su Lietuvos istorija. Nepagarba pirmajam faktiniam valstybės vadovui, išreikšta štai šitais balsais, yra akivaizdus įrodymas, kodėl rinkėjai vis labiau atmeta tokią valdančiosios koalicijos politiką“, - kalbėjo A.Kubilius, apie parlamentarų sprendimą pasakęs, kad tai yra „visiškai gėdingas reikalas“.

Projektą inicijavo Seimo pirmininkė Darbo partijos vadovė Loreta Graužinienė, argumentuodama, kad V.Landsbergis šiuo metu saugomas remiantis vidaus reikalų ministro įsakymu, o ne įstatymu, ir dėl to neužtikrinamas lėšų poreikis.

V.Landsbergis Aukščiausios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininko pareigas ėjo 1990-1992 metais.


Rašyti komentarą...
K
Kęstas
2014-06-10 16:03:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Landsbergiai mums nepadeda. Tik skatindami talentų vystymąsi, laimėsime pasaulinėje konkurencijoje.

Judame nuo profesinių sąjungų, korporacijų, valstybinio aparato dominuojamos visuomenės prie tinklo metodu veikiančių klasterių (Volstritas, Vašingtonas, didysis žemės ūkio verslas, energetinis verslas, didieji universitetai, valdžios struktūros autokratinėse valstybėse), kurių dalyviai jų ir jų vaikų naudai riboja kitų žmonių galimybes prasimušti prie valdžios.

Politinės partijos turėtų pašalinti tokį stingdantį visuomenę poveikį. Tam turime būti už dinamišką migracijos politiką, už didesnių pinigų investavimą į mokslinius tyrimus, už naujovių diegimą miestuose, už palengvintas galimybes augti naujiems talentams [1].

Daugiau apie tai - surašant Google paieškoje: mokslas-studijos-ekonomika.
Atsakyti
-1

žemaitis
2014-06-10 14:53:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
labai gerai. už Norvegu kronas gali visas Lietuvos saugos tarnybas pasisamdyti
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų