Lietuva vakar pirmąkart išgirdo apie nedaug kam žinomą narkotiką šalaviją. Tuo pasirūpino Seimo nariai, pareiškę, kad šį augalą reikia uždrausti. Specialistai įspėja, kad padariniai gali būti priešingi, rašo "Vilniaus diena".

Parlamentarams parūpo vieši siūlymai internete įsigyti naująja marihuana vadinamo kvaitulinio šalavijo (lot. – salvia divinorum.). Valstiečiai liaudininkai Alfredas Pekeliūnas ir Rima Baškienė kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Rimvydą Turčinską ir paprašė ypatingos skubos tvarka keisti teisės aktus, kurie nustatytų šio augalo vartojimo reglamentavimą ir kontrolę.

„Šiuo metu labai aiškiai matyti paradoksali situacija, kai Lietuvoje legaliai platinamas preparatas, sukeliantis haliucinacijas, kartais net transą, motorikos sutrikimus ar net visišką orientacijos praradimą, gebėjimą kalbėti. Privalome tučtuojau griebtis visų įmanomų priemonių, kad šio augalo prekyba Lietuvoje būtų uždrausta“, – aiškino A.Pekeliūnas.

Parlamentarės R.Baškienės teigimu, būtina imtis prevencijos – sudaryti išsamų panašų poveikį turinčių preparatų sąrašą ir sukurti reglamentavimo ir kontrolės mechanizmą, kad šios medžiagos nebūtų platinamos.

Lietuviškame interneto portale siūloma palyginti nebrangiai įsigyti kvaitulinio šalavijo, detaliai aprašytas jo vartojimas, patariama, kaip smarkiau nuo jo apsvaigti. Ši informacija iliustruojama nuotraukomis ir filmuota medžiaga.

REKLAMA

Įsigyti – vieni juokai

11 JAV valstijų ir 9 Europos šalys jau uždraudė auginti, realizuoti ir vartoti šią narkotinę medžiagą. „To betrūko, kad mūsų šalyje išplistų toks stiprus haliucinogenas, juk reikia kažką daryti – jau sudaryta darbo grupė, kuri ir nuspręs, kaip elgtis šioje situacijoje“, – aiškino A.Pekeliūnas.

Pats parlamentaras apie šį gana nebrangų svaiginimosi būdą žino nedaug – tik iš interneto, o imtis griežčiausių priemonių paskatino neprisistatęs pilietis, kuris paskambino į politiko mobilųjį telefoną.

„Negalime likti abejingi, jeigu pusė pasaulio uždraudė šį narkotiką, turime ir mes spręsti problemą. Kol kas konkrečiai kalbama tik apie šio narkotiko uždraudimą“, – pridūrė Seimo narys.

Lietuviškuose interneto tinklalapiuose, be abejo, ir užsienio, pilna informacijos apie tai, kur galima įsigyti ir parsisiųsti kvaitulinio šalavijo. Vakar, Seimo nariams atkreipus į tai dėmesį, viena elektroninė kvaitulinio šalavijo parduotuvė staiga sustabdė prekybą. Tačiau kituose portaluose įsigyti džiovintų šalavijo lapų – ne bėda.

Gresia masinė psichozė

Botanikos instituto mokslų daktarė Jolita Radušienė dienraščiui sakė, kad tokios šalavijų atmainos pasirodymas Lietuvoje – naujiena.

„Mano žiniomis, tai stipri narkotinė medžiaga, dažnai prilyginama LSD (vienam stipriausių haliucinogenų)“, – sakė botanikė.


Rašyti komentarą...
E
Ega
2008-02-01 16:12:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia imt ir sudaryt visu pasaulio "bloguju" augalu sarasa,isleist atlasa ir tegul EKOLOGINE POLICIJA zigiuoja po tautieciu pievas,sodus,darzus....Tiesa,dar yra geru zuvyciu-ka tada darysim?-AKVARIUMUS tikrinsim?
Atsakyti
0

t
tom
2008-02-01 19:16:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
jo nenustebciau kad ir tikrintu akvariumus jie tai moka
Atsakyti
0

n
nunu
2008-02-03 01:22:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
apie ekologine policija tai cia jau nusisneketa...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų