Šeima neteko vaiko: išrašytas iš Tauragės ligoninės mažylis mirė Klaipėdoje

Antradienį Tauragės apskrityje įvyko skaudi nelaimė. Nuo meningokokinės infekcijos mirė vos 10 mėnesių kūdikis, jį mėginta gelbėti Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, bet nesėkmingai. Tai pirmasis mirties atvejis šiemet nuo šios itin pavojingos infekcijos. 

13

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamentas tv3.lt portalui patvirtino, kad balandžio antrąją Tauragės apskrityje nuo meningokokinės infekcijos mirė vos 10 mėnesių kūdikis. 

Vaikas iš Tauragės buvo vežamas gelbėti į Klaipėdą.

Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas, profesorius Vincas Janušonis naujienų portalui patvirtino, kad vaikas į ligoninę buvo atvežtas kritinės būklės, medikai jį gelbėjo 10 valandų, kol mažylio gyvybė užgeso.

„Vaikui buvo žaibinė meningokoko forma, jis pateko pas mus 2 d., gelbėtas 10 val., kol mirė. Jis buvo atvežtas iš Tauragės”, – kalbėjo profesorius.

Pasak jo, meningokoko forma išsivystė žaibiškai. Pirmiausia vaikas buvo paguldytas į Tauragės ligoninę, po to išrašytas.

„Kitą dieną ūmiai išsivystė bėrimai, neteko sąmonės ir tada buvo iškviesta mūsų reanimacinė brigada, vaikas pervežtas į ligoninę, bet, deja, gydytojai jau iškart matė atvejo sudėtingumą. Paprastai tokios formos yra labai pavojingos“, – dėstė V. Janušonis.

Į Klaipėdą vaikas atvežtas su aukšta temperatūra, žvaigždiniais bėrimais. Galiausiai nustatyta, kad didelė dalis vidaus organų buvo pažeista.

Iš viso šiais metais užfiksuota meningokoku sirgo 15 žmonių, iš kurių ir 9 vaikai.

(13 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Parodė, kaip atrodo meningokoko bėrimas

Kas yra meningokokinė infekcija?

Meningokokinė infekcija - tai ūmi bakterinė infekcija, kurios sunkiausios klinikinės formos – žaibinis sepsis (kraujo užkrėtimas) ar pūlingas meningitas (galvos ir nugaros smegenų dangalų uždegimas).

Ligos sukėlėjas

Šią infekciją sukelia Neisseria meningitidis – gramneigiama bakterija. Ši bakterija sukelia beveik pusę bakterinių meningitų. Išskiriama daugiau nei 13 jos tipų, tačiau labiausiai paplitę A, B, C, Y ir W135. Ši infekcija paplitusi visame pasaulyje.

REKLAMA

Afrikoje labiausiai paplitęs A tipas, sergamumas dažnai pasiekia epidermį lygį Subsacharinėje Afrikoje, šis regionas vadinamas „meningito juosta“. A tipas Europoje susirgimus sukelia retai, čia labiausiai paplitę B ir C tipai. Susirgimai dažnesni šaltuoju sezonu: rudens –žiemos-pavasario mėnesiais.

Kaip užsikrečiama meningokokine infekcija?

Infekcija plinta oro lašeliniu būdu, imlūs asmenys artimo kontakto metu užsikrečia per kvėpavimo takus. Užkrėsti gali tiek sergantis asmuo, tiek sveikas bakterijų nešiotojas. Bakterijų nešiojimas gali tęstis iki kelių savaičių. Inkubacinis periodas svyruoja 1-10 dienų (vidutiniškai 4 dienos).

Meningokokinė infekcija yra pavojinga įvairaus amžiaus žmonėms, tačiau dažniausiai ja serga vaikai iki 5 metų amžiaus. Pavojus susirgti yra ir kitiems: esant susirgimams virusinėmis respiracinėmis infekcijomis, nusilpus imunitetui, stresui ir kita.

Kokie yra simptomai?

Ankstyvieji meningokokinės ligos požymiai panašūs į peršalimo ligų: karščiavimas, galvos skausmas, šaltkrėtis, sprando raumenų sustingimas, vėmimas. Ligai progresuojant ligos eiga sunkėja - išryškėja odos bėrimas.

Skiriamos šios klinikinės formos: lokalizuotos – lengvos (meningokokų nešiojimas, ūminis nosiaryklės uždegimas); generalizuotos – sunkios (meningokokcemija, meningitas, meningoencefalitas); retos formos (perikarditas, endokarditas, artritas, poliartritas, pneumonija ir kita).

Koks gydymas?

Meningokokinės infekcijos gydymui naudojami antibiotikai. Susirgus rekomenduojama kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, savo šeimos gydytoją, kuris skirs atitinkamą gydymą.

Kaip apsisaugoti nuo meningokokinės infekcijos?

Kaip ir kitų infekcijų atveju, svarbu užtikrinti kuo mažesnį sergančio asmens kontaktavimą su sveikais asmenimis. Antimikrobinė profilaktika rekomenduojama tik asmenims, glaudžiai kontaktavusiems su ligoniu.

Siekiant sumažinti užsikrėtimo riziką rekomenduojama: reguliariai plauti rankas;

laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo (kosint ar čiaudint prisidengti nosį ir burną vienkartinėmis servetėlėmis, panaudotas – išmesti į šiukšliadėžę);

REKLAMA

reguliariai vėdinti ir valyti patalpas;

svarbu užtikrinti kuo mažesnį sergančio asmens kontaktavimą su sveikais asmenimis.

Skiepai?

Meningokokinės vakcinos įskiepijimas rekomenduojamas asmenims, vykstantiems į didelės meningokokinės infekcijos rizikos šalis.


Rašyti komentarą...
v
violea
2019-04-04 14:26:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vienas kartas-atsitiktinumas,o antras?vel vaikas isleistas i namus,vel paveluota diagnoze.tik si karta vaikas neisgyveno.musiskis isgyveno klaipedos mediku,stebuklo,visu miestelio zmoniu maldu pagalba,bakterinis meningitas nustatytas tik is antro karto,po 3 paru merdejimo ir tai tik klaipedoj.administracija klaidu nemate,supyko kad suabejojau "gerbiamo" daktaro kompetensija.gal laikas daryti isvadas siai ligoninei?
Atsakyti
-1

g
gėda tokiem medikam
2019-04-04 15:28:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Akivaizdi Tauragės medikų klaida,kad sergantį išrašė iš ligoninės.Į teismą tokius medikus ir licenziją jau dabar atimti!Užuojauta šeimai
Atsakyti
-1

L
Lina
2019-04-04 12:53:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Užuojauta
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų