Rašyti komentarą...
Kaip vaikams mokytis, jeigu mokytojai nemoka naudotis internetu ir išmaniosiomis programom...
Tikiuosi, kad daugelis supranta, kad Lietuvos mokyklų lygis nėra vienodas. Esu girdėjusi ir variantų, kai dešimtukai rašomi vien už tai, kad mokinys pasirodo mokykloje. Tad pagalvokit, kokia kompanija susirinks aukštosiose mokyklose ir kaip nuo to nukentės motyvuoti mokiniai.
Aš aišku nesu prieš tokį egzamino pavidalą - imant paskutinius pažymių vidurkius. Tačiau prisipažinkime, tie vidurkiai visada bus geresni nei egzamino pažymiai. Čia yra šiek tiek nesąžiningumo buvusių abiturientų atžvilgiu. Jie nervindamiesi ruošiesi egzaminams ir netgi turėdami gerus pažymių vidurkius, egzaminą išlaikė prasčiau. Ir tie abiturientai dėl to gal ir negalėjo įstoti į geresnę mokyklą. Dabar bus kitaip, daug kas galės įstoti į geresnę ir valstybės finansuojamą vietą. Manau šiuo atveju egzaminai galėtų bent internetu vykti. Aišku ne oraliniu pavidalu, bet bent rašuomuoju.
Klausimas ar G. Sarafinas įsivaizduoja kaip šiuo metu mokosi 12-okai? Praktiškai šiuo metu mano vaikas mokosi ne nuotoliniu būdu, o savarankiškai. Vaikas mokosi gerai ir tikrai svajojo (taip taip SVAJOJO) studijuoti Lietuvoje (pradėjome abejoti ar tikrai?). Niekada nebuvo tinginys ir siekė gerų rezultatų, mokosi geroje ir tikrai mūsų mieste stipria laikomoje gimnazijoje. Mokytojai šiuo metu dirba ypač sunkiai, bet ne visi.... Pvz. vietoj to, kad vaikas ruoštųsi anglų kalbos ar matematikos egzaminui, jis daro krūvą chemijos užduočių, nors chemijos egzamino net nelaikys. O matematikos mokytoja visiškai nesigilina į egzamino programą ir dėsto primityviai, vaikas nesupranta net elementarių uždavinių. Apie kokį vaiko pasiruošimą galima kalbėti, jei anglų kalbos mokytoja atsiunčia žinutę su nuoroda peržiūrėti filmuką ir kažką parašyti. Atgalinio ryšio jokio. Baisu darosi. Nors sakysite, kad 12 klasėje vaikai jau suaugę, bet jiems reikia pagalbos. Kam tada išvis reikalingos mokyklos? Mokytojai? Gi vaikai gali savarankiškai pasiruošti egzaminui?! Nieko įžeisti nenoriu. Pasikartosiu, mokytojai dabar dirba ypatingai daug ir neskaičiuoja valandų, bet tikrai ne visi. Man gaila visų dvyliktokų, nes neapsispręsdami dėl egzaminų ir nuleisdami atsakomybę tik ant vaikų svarbūs valdžios atstovai nulemia jų ateitį. O ji yra jokia. Vaikai visai pasimetę... tėvai taip pat... Ačiū visiems atsakingai dirbantiems mokytojams.
Atšaukit tuos egzaminus dėl
Dievo meilės! O teisė į sveiką aplinką bus užtikrinta egzaminų metu? Jei apie lygias galimybes kalbama. O kaip tos lygios galimybės, kai patys reikalavimai skiriasi sulig kiekvienais metais. Stojamuosius daro lai universitetai ar kegijos rugsėjo mėnesį galiausiai. Bet po karantino iškarto burtis laikyti egzaminus masėms, - atleiskit nesuprantu. Europa atšaukė, nes prioritetai kažkaip matyt kitaip sudėlioti.
Įdomu kaip bus organizuojami egzaminai ? Kas juos vykdys ir kas taisys abiturientų darbus. Mokytojai jau dabar aria nenusakomu tempu. O liepos ir rugpjūčio mėnesiai jiems atostogos. Matyt ŠMSM nori ir likusius į kapus nuvaryti.
kas pasikeis jei šiais metais 12-okai nelaikys egzaminų? ateis pasaulio pabaiga? kas nuo tų egzaminų nukėlimų? nuotolinis mokymas nepasiteisins, tam visiškai nebuvo pasiruošta. atrodo, kad ministerija susėdusi tik nosį krapšto.. išvestų 11,12 klasių vidurkius ir būtų ramu, įstojimai tikrai nuo to nepasikeis. kaip gali 'nukentėti' tie, kurie egzaminų 'baisiai' nori? logiška, kad pas juos tuomet ir metiniai pažymiai yra aukšti, o dabar 12-okai sėdi nežinioj. galvokit galva, o ne patys žinot kuria vieta..
Labai paprastai 11-12 klasės metinių pažymių vidurkius surašykit ir ramu

O jeigu kila klausimų tai tegul tikrina nors ir metu gale
100% atšaukimas, nuotolinis nesąmonė.
As, dėl savo vaiko saugumo ir sveikatos, sutinku, kad būtų išvestas metinis pazimis ir nereikėtų čia stresuoti, ir nervintis panika kelti, kad bus nuskriausti abiturientai, jai nori mokosi o jai ne tai tu nežinia,ką darik, jie vistiek nesimoko, ir kartai tie brandos egzaminai dar blogiau sugadina pazimi, negu turėjai, iš patirties žinau, nes dirbu gimnazijoje.
Į viršų