Savivaldybę sukiršino vaikų tautiniai kostiumai

Ketvirtadienį Šiaulių savivaldybės tarybai svarstant šių metų biudžeto pakeitimus, tarybos nariai susiginčijo dėl siūlymo skirti per 70 tūkst. eurų penkių moksleivių tautinių šokių kolektyvų tautiniams kostiumams.

Liberalų sąjūdžio atstovas Arūnas Rimkus apkaltino siūlymą pateikusius Socialdemokratus ir jį palaikantį mero Artūro Visocko judėjimą diskriminuojant vaikus bei palygino šią situaciją su garsia totalitarizmo satyra „Gyvulių ūkis“.

Pasiūlymo šalininkai savo ruožtu teigė, jog tai būdas palengvinti finansinę naštą mokykloms, kurioms yra sudėtinga savo lėšomis aprengti savo tautinių šokių šokėjus.

„Šiaulių Socialdemokratai senu įpročiu, kartu su A.Visocko judėjimu, sugalvojo vienus vaikus padaryti vertesniais už kitus pagal tai, ar šie šoka tautinius šokius. (...) Gal ir teisėta, kai grupė, turinti valdžią, apdovanoja, išskiria sau patinkančius, bet tikrai ne teisinga. Taip elgiasi kiaulės Džordžo Orvelo novelėje „Gyvulių ūkis“ ir Šiauliuose tikrai vyksta esminis vidinis proveržis blogąja prasme“, – posėdžio metu teigė liberalas A.Rimkus.

REKLAMA

Jis ragino politikus nepalaikyti sprendimo, kuriuo „Šiauliuose kuriama Orvelo „Gyvūlių ūkio“ tvarka“ ir teigė, kad tokios iniciatyvos neturėtų būti vykdomos iš biudžeto pinigų.

„Gerbiami tarybos nariai, pagalvokite, kaip jūs, patvirtinę savo balsavimu vienų vaikų išskirtinumą prieš kitus, galėste ramiai žvelgti į akis tiems nuvertintiems, antrarūšiams, kurie sportuoja, žaidžia, šoka, bet ne tautinius šokius“, – kalbėjo A.Rimkus.

Meras A.Visockas po šio pasisakymo ragino tarybos narius suvaldyti emocijas ir „nereaguoti į tai, į ką neįmanoma reaguoti“.

Konservatorius Vladas Artūras Balsys siūlymą vadino nejautriu ir ragino visų nesutvarkytų Šiaulių gatvių gyventojus kreiptis į vadovus dėl to, kad nesirūpinama jų interesais.

Tuo tarpu socialdemokratė Zina Žuklijienė pabrėžė, kad savivaldybė nesirengia vaikams pirkti kostiumų, o tik palengvinti finansinę mokykloms tenkančią naštą bei siūlė kitus kultūrinės veiklos atstovus paremti ateityje. Jos bendrapartietis socialdemokratas Justinas Sartauskas priminė, kad kiekviena biudžeto eilutė dažniausiai būna susijusi su parama kokiai nors vienai sričiai.

Pasak J.Sartausko, vienam kostiumui vidutiniškai teks apie 100 eurų, jie bus skiriami ne konkrečiam vaikui, o mokykloms, kurios atnaujins savo turimus drabužius.

Į tarybos narus kreipėsi ir Violeta Laugalienė, vadovaujanti šokių kolektyvui „Šėltinis“, kuri pabrėžė, kad tautiniams šokiams skiriamos lėšos yra itin mažos, o kostiumus vadovams tenka persiuvinėti iš senų drabužių.


Rašyti komentarą...
n
nu jo
2017-10-06 18:38:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
liberazmas ir tautinė kultūra yra nesuderinami. Kur nors ŠVeicarijoje ar Vokietijoje tokių runkelių į padoresnius namus net neįleistų. Tai yra kultūringų tautų pasididžiavimas, bet mažesnio proto broliams nesuvokiamas dalykas. Jie apskritai yra alergiški viskam, kas susiję su tautine kultūra, simboliais. Štai Šimašius kaip velnias kryžiaus bijo mūsų Vyčio
Gal todėl taip aršiai buvo puolama Karbauskio idėja vaikus apdovanoti tautiniu kostiumu nemokamai !
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų