tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
16
Saulius Skvernelis (nuotr. Eimanto Genio)

Įspūdingą karjerą nuo policijos inspektoriaus iki kandidato į premjerus padaręs Saulius Skvernelis niekada nestokojo ryžto ir ambicijų. Jam būdingas impulsyvumas iki šiol labiau padėjo pelnyti visuomenės paramą, bet ateityje šis būdo bruožas gali tapti iššūkiu ieškant sudėtingų politinių kompromisų.

16

Įspūdingą karjerą nuo policijos inspektoriaus iki kandidato į premjerus padaręs Saulius Skvernelis niekada nestokojo ryžto ir ambicijų. Jam būdingas impulsyvumas iki šiol labiau padėjo pelnyti visuomenės paramą, bet ateityje šis būdo bruožas gali tapti iššūkiu ieškant sudėtingų politinių kompromisų.

REKLAMA

„Būdamas vidaus reikalų ministru, jis mokėjo pajausti, kada reikia išsakyti poziciją. Kartais ir kitokią, nei kitų institucijų vadovai, pavyzdžiui, prezidentė ar Seimo pirmininkė. Jis tiesiog mokėjo pataikyti į visuomenės nuotaikas“, - BNS sakė politologas Ramūnas Vilpišauskas.

Iš policijos - į politiką

Kaune gimęs ir Marijampolėje mokyklą baigęs S.Skvernelis Vilniaus Gedimino technikos universitete įgijo mechanikos inžinieriaus kvalifikaciją, vėliau Mykolo Romerio universitete baigė teisę. Jis dėstė Policijos akademijoje, Trakų policijos komisariate vadovavo viešajai policijai, o vėliau ir kelių policijai.

2008 metais S.Skvernelis tapo policijos generalinio komisaro pavaduotoju, o 2011 metais buvo paskirtas visos Lietuvos policijos vadovu. Eidamas generalinio komisaro pareigas, jis padidino visuomenės pasitikėjimą policija, tačiau diskusijos dėl inicijuotos tarnybos reformos netyla iki šiol.

REKLAMA

2014-aisiais po korupcijos skandalo atsistatydinus Alfonsui Dailiui Barakauskui, S.Skvernelis buvo paskirtas vidaus reikalų ministru.

„Tai buvo ir laimė, ir supratimas, kokia tai yra atsakomybė. Jo supratimas, kad teks palikti mylimą darbą, nusiimti uniformą, padėti į spintą antpečius ir užsidėti politiko kostiumą. Taip įvyksta vieną kartą gyvenime“, - BNS sakė Lietuvos pasieniečių vadas Renatas Požėla, S.Skvernelio paskyrimo dieną buvęs su juo Maroke.

REKLAMA

Jo bendražygiai vidaus reikalų sistemoje S.Skvernelį prisimena kaip reiklų ir ambicingą vadovą.

„Patinka tai kam nors ar ne, jis visada buvo emocionalus, bet kartu tikrai kietas vadovas, griežtai pasakydavo savo nuomonę. Man neteko dalyvauti tokiuose reikaluose, kad jam kas nors prieštarautų. Iš jo neatimsi ambicingumo, ryžtingumo, ėjimo link užsibrėžto tikslo“, - BNS sakė buvęs Viešojo saugumo tarnybos vadovas Sergejus Madalovas.

Konfliktai politikoje

Dirbdamas vidaus reikalų ministru S.Skvernelis laikėsi populiarumo viršūnėje ir dėl patikimiausio politiko vardo rungdavosi su prezidente Dalia Grybauskaite ir ministru pirmininku Algirdu Butkevičiumi.

REKLAMA

Jis kelis kartus atsidūrė dėmesio centre dėl konfliktų su tuometine Seimo pirmininke Loreta Graužiniene - per atstovą spaudai parlamento vadovę jis yra pavadinęs „Pilypu iš kanapių“, vėliau patarėjas tikino šią frazę sugalvojęs pats. Vėliau S.Skvernelis pareiškė, kad L.Graužinienė savo klausimais trukdė jam dirbti, Vilniaus policijai gaudant bėglį su Kalašnikovo automatu.

Prieš pusantrų metų pasieniečiams nušovus įtariamą kontrabandininką, jis viešai atsikirto prezidentei Daliai Grybauskaitei, kuri apkaltino pareigūną pertekliniu ginklo naudojimu. „Niekada nesiklaupkite prieš neteisybę, smurtą, spaudimą, BAIMĘ“, - emocingame laiške pareigūnus ragino S.Skvernelis.

REKLAMA
REKLAMA

Artėjant Seimo rinkimams, jį ėmė vilioti kelios politinės partijos, bet pavasarį S.Skvernelis galiausiai apsisprendė vesti „valstiečių“ sąrašą ir atsistatydino iš ministro pareigų.

„Kada renkiesi partiją, su kuria eiti, tu renkiesi tą, kurioje gali groti pirmu smuiku. Pas mus ir pas liberalus buvo pakankamai vadovų ir tikėtis groti pirmu smuiku jis vargiai tikėjosi. Tai ir yra pagrindinis dalykas, kodėl jis pasirinko valstiečius ir žaliuosius. Logiškai ir pragmatiškai“, - BNS sakė Socialdemokratų partijos buvęs rinkimų štabo vadovas Algirdas Sysas.

REKLAMA

Per rinkimų kampaniją S.Skvernelis akcentavo socialinius klausimus ir pasisakė už mokesčių didinimą, kad būtų galima padėti skurdžiausiems gyventojams. Politikas taip pat palaikytų iniciatyvas mažinti pridėtinės vertės mokestį būtiniausiems maisto produktams, tačiau nepritaria sparčiam minimalios algos kėlimui.

Kai kuriais klausimais jis liberalesnis nei partijos vadovas Ramūnas Karbauskis - S.Skvernelis palaiko homoseksualų partnerystės įteisinimą ir pasisako prieš abortų draudimą.

REKLAMA

Sodininkystė ir krepšinis

46 metų S.Skvernelis nepasitiki savo anglų kalbos žiniomis, tačiau tikina, kad nuolatos tobulina įgūdžius. Prieš porą mėnesių Andriaus Tapino laidoje jis atsisakė angliškai atsakyti į klausimą, kokių trijų pagrindinių tikslų sieks Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, jeigu formuotų valdančiąją koaliciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų