• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Asta VOLKOVAITĖ [email protected]

Kaip rašoma savaitraštyje "Šiauliai plius", gali būti, kad ne visi Šiaulių rajono gyventojai už vandenį moka tiek, kiek jo sunaudoja. Lietuvos metrologijos inspekcijos Šiaulių apskrities skyriaus atstovai išsiaiškino, kad maždaug trečdalis vandens skaitiklių – metrologiškai nepatikrinti. Šalies teismai pagal nepatikrintus skaitiklius suformuotas sąskaitas jau yra pripažinę neteisėtomis.

REKLAMA
REKLAMA

Kas trečias skaitiklis – nepatikrintas

Kad niekas negali garantuoti, jog visi Šiaulių apskrities gyventojai gauna visiškai pagrįstas sąskaitas, paaiškėjo Lietuvos metrologijos inspekcijos Šiaulių apskrities skyriaus atstovams atlikus patikrinimus.

REKLAMA

„Šiaulių apskrityje patikrintos aštuonios geriamąjį vandenį tiekiančios įmonės bei surinkta informacija apie įmonėse naudojamus daugiabučių gyvenamųjų namų butuose įrengtus geriamojo vandens skaitiklius. Nustatyta, kad iš 100 997 naudojamų skaitiklių per 7 tūkst. (7 proc.) yra metrologiškai nepatikrinti, t. y. pasibaigęs jų metrologinės patikros galiojimo laikas. Daugiausia metrologiškai nepatikrintų geriamojo vandens skaitiklių naudoja UAB „Akmenės vandenys“ (33,08 proc.) ir UAB „Kuršėnų vandenys“ (29,05 proc.). Metrologijos įstatymas draudžia apskaitai naudoti nepatikrintų matavimo priemonių duomenis“, – teigia Lietuvos metrologijos inspekcijos Šiaulių apskrities skyriaus viršininkė direktorė Vida Balčiūnienė. Įstatymams nusidėję vandens tiekėjai neišvengė ir administracinių baudų.

REKLAMA
REKLAMA

UAB „Kuršėnų vandenys“ geriamojo vandens tiekimo, nuotekų tvarkymo paslaugas teikia ne tik Kuršėnuose, bet ir Šiaulių rajono gyvenvietėse: Aleksandrijoje, Bazilionuose, Bertužiuose, Briduose, Bubiuose, Kairiuose, Kužiuose, Meškuičiuose, Voveriškėse ir kt.

Žmonės gali ginčyti sąskaitas

Bendrovės „Kuršėnų vandenys“ direktorius Almantas Krivickas teisinasi, kad įstatymai nevykdomi dėl darbo krūvio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dėl nuolat didėjančių apimčių, naujų gyvenviečių prijungimo, nėra galimybės norimais terminais ir sąnaudomis pakeisti arba patikrinti apskaitos prietaisus“, – teisinasi bendrovės vadovas. Jo žodžiais, dėl mokamų baudų vandens kaina neturėtų kilti. Vandens skaitiklius patikrinti ruošiamasi iki 2014 m. gruodžio mėnesio. Šalies teismai pastaruoju metu priėmė ne vieną sprendimą dėl nepatikrintų skaitiklių: pripažinta, kad už šildymą ir karštą vandenį sostinėje prieš porą metų pagal metrologiškai nepatikrintų prietaisų parodymus rengtos sąskaitos – neteisėtos. Šie teismų sprendimai jau yra įsiteisėję.

REKLAMA

Nepaisant tokių teismų sprendimų, vandens tiekėjai yra kitokios nuomonės. „Manome, kad metrologinės patikros laikotarpio pabaiga neturi įtakos skaitiklių ribinėms paklaidoms. (...) Gyventojų vandens sunaudojimai yra gana maži pagal vandens apskaitos prietaisų apskaitos galimybes ir atliekant metrologinę patikrą labai mažas procentas skaitiklių po patikros neatitinka leistinų paklaidų“, – teigia A. Krivickas. Tokie pasiteisinimai gali neišgelbėti, jei vandens sąskaitos būtų užginčytos.

REKLAMA

„Visas vandens sąskaitas, kurios buvo parengtos pagal metrologiškai nepatikrintų skaitiklių duomenis, galima paskelbti niekinėmis ir įpareigoti vandens tiekėjus perskaičiuoti mokėjimus. Visus nuostolius turėtų prisiimti vandens tiekėjai. Jie vieninteliai yra atsakingi, kad nesiskubino tikrinti apskaitos prietaisų, išrašinėdami neteisėtas sąskaitas. Jokie pasiteisinimai užimtumu atsakomybės nuo jų pečių neturėtų nuimti. Žmonės turi teisę ginti savo teisę teisme“, – teigė kalbintas teisininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skaitiklių netikrina, bet algos auga

Vandens apskaitos prietaisų priežiūra per metus bendrovei atsieina apie pusę milijono litų, bet šių lėšų nepakako visiems skaitikliams metrologiškai patikrinti. Užtat pinigų nepritrūko geresniems atlyginimams. Bendrovės interneto svetainėje skelbiama, jog pastarąjį šių metų ketvirtį bendrovės administracijos vadovai, kurių yra net trys, vidutiniškai gavo beveik 200 Lt didesnius atlyginimus nei ankstesnį šių metų ketvirtį. Jiems vidutiniškai buvo išmokėtos beveik 5 tūkst. Lt siekiančios algos. Vandens tiekėjų administracijos atlyginimų klausimą, skirtingai nei kitų savivaldybių valdomų įstaigų, sprendžia ne Taryba, o Savivaldybės administracijos vadovas. Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus komentaro apie išaugusius vandens tiekėjų atlyginimus nesulaukėme.

REKLAMA

Vis dėlto bendrovės „Kuršėnų vandenys“ direktorius A. Krivickas tikina, kad atlyginimai jo valdomoje bendrovėje nekito.

Šiaulių apskrityje esama įmonių, kuriose visi arba beveik visi naudojami skaitikliai yra metrologiškai patikrinti (UAB „Šiaulių vandenys“, UAB „Joniškio vandenys“, UAB „Pakruojo vandentiekis“ ir kt.).

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų