Šapoka: dėl GPM mažinimo reikia išsamių diskusijų

Finansų ministras Vilius Šapoka sako teigiamai vertinantis prezidento Gitano Nausėdos siūlymą dėl papildomų išmokų šeimoms su vaikais, tačiau atsargiai vertina laikino gyventojų pajamų mokesčio (GPM) sumažinimo nuo 20 iki 15 proc. idėją.

„Klausimą dėl GPM mažinimo tikrai reikėtų išsamiai ir labai atsargiai išdiskutuoti. Finansų ministerijos analitikų vertinimu, nauda pažeidžiamiausioms gyventojų grupėms tokiu atveju būtų minimali, o didžiausią naują gautų ne tik kad turintys darbą, bet ir daugiausiai uždirbantys“,  – BNS sakė V. Šapoka.

Jis pabrėžė, kad dėl vaiko pinigų, NPD didinimo Vyriausybės ir prezidento pozicijos sutampa. 

„Ne tik finansams ir ekonomikai, bet pirmiausiai žmonėms svarbu matyti, kad kartu dirba visos šalies valdymo institucijos. Gerai, kad ir prezidentas aktyviai įsitraukė į diskusiją bei teikia siūlymus papildyti Vyriausybės planą. (...) Džiaugiuosi, kad pritariama dėl vaiko pinigų, apie tai diskutavome ir Vyriausybėje, taip pat siūlėme didinti NPD, čia tikrai nuomonės su prezidentu sutampa“, – tvirtino V. Šapoka.

Jo teigimu, koronaviruso krizė dar nėra pasibaigusi, todėl visus pasiūlymus reikia vertinti itin atidžiai.

„Šiandien mums visiems tenka derinti sunkiai suderinamus dalykus, suteikti būtiniausią pagalbą ir greitą finansinę injekciją tiems, kuriems jos būtiniausiai reikia, tačiau tuo pačiu metu žiūrėti į ateitį, nes niekas tiksliai nežino kiek ilgai tęsis pandemija. Skolintis galime tik protingai ir atsargiai, kad tiems patiems vaikams, kuriems mes šiandien duosime, ateityje nereikėtų už skolą mokėti dvigubai“, – aiškino V. Šapoka.

Prezidentas penktadienį pasiūlė, kad vaikams iš nepasiturinčių ir gausių šeimų, taip pat vaikams su negalia ne vėliau kaip liepos mėnesį būtų išmokėta vienkartinė 200 eurų išmoka, o visiems kitiems vaikams – vienkartinė 120 eurų išmoka.

G. Nausėda taip pat siūlo sumažinti GPM tarifą nuo 20 iki 15 proc. darbuotojų pajamoms iki trijų vidutinių darbo užmokesčių lygio – 4 tūkst. eurų prieš mokesčius. Sumažintas tarifas galiotų nuo liepos iki metų pabaigos. 

Prezidentas taip pat pasiūlė ankstinti numatytą NPD padidinimą ir pradėti taikyti 50 eurų didesnį (400 eurų)  NPD jau šiais metais.


Rašyti komentarą...
D
Darbuotojas
2020-05-19 11:02:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dviems menesiams sumazinti gpm tarifa ir tokios audringos diskusijos. Daugiau negu juokinga
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų