Kitais metais turėtų prasidėti išskirtinės vertės kultūros paminklo – Sapiegų rezidencijos – restauravimo darbai.

Išorės darbus numatoma baigti iki 2014-ųjų.

Bus restauruotas vienintelis Vilniuje barokinis parkas, kur dabar įsikūrusi Sapiegos ligoninė. Daug ginčų kelia ir numatomas Slaugos ligoninės iškeldinimas.

Iš Ūkio ministerijos administruojamų ES lėšų rūmų restauravimo darbams Kultūros paveldo departamentas (KPD) gavo daugiau kaip 8 mln. litų.

Visuomenės žadama klausti, kokia turėtų būti restauruotų Sapiegų rūmų paskirtis, pritaikant juos viešosioms reikmėms. Tarp siūlymų yra ir planų čia įkurti Baroko centrą, pristatant Vilnių kaip baroko miestą.

Pasak KPD direktorės Dianos Varnaitės, Sapiegų rūmai departamentui valdyti perduoti 2009 metais.

„Iškart pradėjome galvoti, kaip juos išsaugoti ir restauruoti. Glaudžiai bendradarbiaujant su Vilniaus miesto savivaldybe jau kitąmet numatome pradėti darbus autentiškai Sapiegų rūmų išorei atkurti. Atlikti labai išsamūs kompleksiniai tyrimai, jų metu surasta ikonografinė medžiaga iliustruoja, kaip rūmai atrodė iki rekonstrukcijos ir po jos, kai buvo užstatytas trečias aukštas“, – pirmadienį spaudos konferencijoje kalbėjo D. Varnaitė.

REKLAMA

Jos teigimu, už Ūkio ministerijos lėšas šiame etape numatyta restauruoti barokinę, autentišką Sapiegų rūmų išorę, o rūmų pritaikymas bus vėlesnis šio projekto įgyvendinimo etapas.

Pasak jos, dabar rūmai yra užkonservuoti, apsaugoti, šiuo metu baigiasi viešųjų pirkimų procedūra, ir kai tik bus pasirašyta restauravimo darbų sutartis, rūmuose pradės dirbti restauratoriai.

Vilniaus Antakalnio rajone išlikę XVII a. pabaigoje statyti Sapiegų rūmai yra vienas didingiausių brandžiojo baroko rūmų Lietuvoje. Sapiegų rūmų ir parko ansamblis – vienintelis Lietuvoje baroko laikotarpio rūmų ir barokinio parko ansamblis. Išliko mažai deformuota, nedaug vėlesniais statiniais pažeista rūmų kiemo ir parko teritorija, kurioje yra per 20 įvairių laikotarpių pastatų, priklausančių Vilniaus miesto savivaldybei.

Restauruojant Kazimiero Sapiegos funduotus rūmus bus siekiama atskleisti pirminę ir istoriškai susiklosčiusią reprezentacinę jų vertę, maksimaliai atidengti ir restauruoti puošnių barokinių rūmų architektūrą, autentiškus mūrus ir dekorą.

Sapiegų rezidencijos, trinitorių vienuolyno ir rūmų parke esančios ligoninės statinių kompleksas 2001 m. kovą įtrauktas į Kultūros vertybių registrą ir nuo 2005 m. yra saugomas valstybės.


Rašyti komentarą...
M
Moe
2011-12-19 18:51:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Puiku. Kultūrinis paveldas turėtų būti atkurtas.
Atsakyti
0

O
Omg
2011-12-19 20:42:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na pagaliau! Net graudu darosi pro siuos "rumus" einant.
Atsakyti
0

R
Remis
2011-12-24 09:31:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pagaliau sutvarkys ta griuvena
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų