Santaros klinikų atstovai: padėtis dėl COVID-19 lovų trūkumo – kritinė papildyta 14.50 val.

Sparčiai daugėjant koronavirusu užsikrėtusiųjų pacientų, Santaros klinikose padėtis tampa kritinė ir jau nedelsiant būtina pasitelkti kitas ligonines, sako klinikų atstovai. Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė komentavo, kad kitos ligoninės bus pasitelktos.

Pasak ministrės, užsipildžius Santaros klinikoms, Covid-19 pacientai bus vežami į kitas ligonines, tačiau į kurias pirmiausia ir koks planuojamas eiliškumas, ministrė nurodė kreiptis į Sveikatos apsaugos ministeriją.

„Šiandien, galima sakyti, kritiška situacija su pacientais, nes mūsų jau viršija 70 procentų, pasiekėme 80 procentų lovų užimtumą. L korpuse infekciniame skyriuje dedikuotų liko penkios lovos, tai praktiškai jas šiandieną tikrai užimsime, žiūrint į situaciją, kuri pastarosiomis dienomis vyksta“, – žurnalistams antradienį sakė Santaros klinikų direktorė valdymui Aušra Bilotienė-Motiejūnienė.

„Tai turime būtinai turėti atraminių ligoninių požiūrį ir atraminių ligoninių lovas, kadangi esant tokiai situacijai per keletą dienų jų tikrai pristigs“, – pridūrė ji.

Iš viso klinikose yra 102 lovos, skirtos COVID-19 pacientams gydyti.

Vidaus reikalų ministrė situacijos nedramatizuoja

Rita Tamašunienė antradienį kalbėdama su žurnalistais nedramatizavo situacijos dėl koronaviruso pacientams trūkstamų lovų Santaros klinikose.

„Čia dėl to, kad taip organizuotas darbas – visi Vilniaus apylinkėse užsikrėtusieji hospitalizuojami Santaros ligoninėje“, – sakė R. Tamašunienė, pridūrusi, kad pritrūkus lovų, ligoniai bus guldomi kitose ligoninėse.

Ministrė taip pat neatmetė tikimybės, kad bus įrengtos ir lauko ligoninės.

„Mes turime planus, kaip būtų organizuojamas lauko ligoninėse – gal ne lauko, bet ligoninėse, kurios įrengtos kitose vietose, aptarnavimas. Turime medicinos darbuotojų regionuose, mažuose miesteliuose, tai ta problema būtų sprendžiama valstybės mastu“, – teigė ministrė.

Ji neatsakė, kuriose tiksliai ligoninėse, užsipildžius Santaros klinikoms, bus guldomi koronavirusu užsikrėtę pacientai ir pasiūlė kreiptis į Sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą.


Rašyti komentarą...
A
As
2020-10-27 15:17:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tuščios tos ligoninės negasdinkit tautos
Atsakyti
-4

A
Aburgenas
2020-10-27 14:58:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš atsivilksiu savo raskladuske salė ligonines
Atsakyti
-1

L
Lina
2020-10-27 17:45:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kad nemačiau jokios kritinės situacijos, plepa belen ką, nusišneka skaičiuot nemoka, ir konspiracijos niekam tikusios - kiek nepraeinu, tuščia ta ligoninė. Langai būna praviri - palatos tuščios....melas išlenda visur. Nesistenkit , rasim ,kaip patikrinti, o ir pažystamų turim ligoninėse.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų