Santaros klinikose mirė dar vienas COVID-19 sirgęs asmuo

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė, pateikdama naujausią informaciją apie naujus koronaviruso atvejus, informavo, kad didžioji dalis jų nustatyta Vilniaus apskrityje. Taip pat pranešta apie dar vieną mirtį.

Naujausiais duomenimis, per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 11 naujų koronaviruso atvejų, bendras nustatytų atvejų skaičius siekia 1604.

Kaip informavo specialistė, 1 atvejis Kauno apskrityje, jis susijęs su Kauno klinikine ligonine, susirgo darbuotojo artimas asmuo.

„Iš Vilniaus atvejų 1 yra Pergalės g. gyventojas, apie kurį pranešta vakar. Iš viso infekcija yra diagnozuota 6 asmenims. 3 atvejai nustatyti Santaros klinikose, vienas Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės darbuotojas, apie kurį pranešta vakar, ir „Rimi“ parduotuvės darbuotojas, apie kurį pranešta vakar“, – sakė ji.

Dar vienas asmuo susijęs su Vilniaus miesto klinikine ligonine (VMKL). Dar trys atvejai nežinomi.

Taip pat pranešta apie dar vieną mirties atvejį. Pacientas buvo hospitalizuotas Santaros klinikų Krūtinės chirurgijos skyriuje. Asmuo priklausė 71–80 metų amžiaus grupei, turėjo gretutinių onkologinių ligų. NVSC specialistė patikslino, kad į statistiką šis atvejis pranešant pateks rytoj.

Tebeserga 424 užsikrėtusieji, tačiau dar išaugo pasveikusiųjų skaičius, tokių asmenų – jau 1111.

Dėl koronaviruso mirė 61 asmuo, dar aštuoni užsikrėtusieji mirė dėl kitų priežasčių. 

Per ketvirtadienį ištirti 6039 ėminiai, bendras laboratorijose ištirtų ėminių skaičius siekia 259 tūkst. 43.

Kviečiame stebėti visą spaudos konferencijos tiesioginės transliacijos įrašą:

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros virusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

REKLAMA

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus), naudoti apsaugos priemones, vengti būriavimosi, nuo kitų asmenų išlaikant bent 2 metrų atstumą.

Įtariamu koronaviruso atveju laikomas:

1) asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) protrūkiai ar plitimas visuomenėje;

2) asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais ir buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios;

3) asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir kuriam būtina hospitalizacija ir nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

 


Rašyti komentarą...
u
uch
2020-05-22 14:50:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taigi vakar irgi ta pati sake,kad mire kardiologijos skyriuje su onkologine liga 71-80 m.Tai cia jau antras,ar vis tas pats 2 kartus mires?Kazka pina,nu bardakas....
Atsakyti
0

N
Nesvarbu
2020-05-22 14:51:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip juokinga skaityti - "Asmuo priklausė 71–80 metų amžaius grupei, turėjo gretutinių ligų"
Parodykit nors vieną virš 60 metų žmogų, kuris neturi "gretutinių ligų" ...
Atsakyti
0

M
Mindaugas
2020-05-22 14:46:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gana skleisti tą melą ir šokti pagal Verygos dudelę.. Kur intervių su sirguseis ir pasveikusiais nuo koronos viruso. Kiek dar tęsis šitas pasaulinis kaukių balius ir melas!!!?.??
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų