SAM skelbia 40 priemonių planą – daugiau pagalbos ir paslaugų nukentėjus nuo Covid-19

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė atnaujinusi veiksmų planą, numatantį beveik 40 priemonių, kuriomis bus siekiama stiprinti asmens ir visuomenės psichikos sveikatą COVID-19 pandemijos metu.

Šiam planui, kuris bus įgyvendinamas 2021-2022 metais, Vyriausybė papildomai skyrė 5 mln. eurų.

„Antroji pandemijos banga ženkliai skyrėsi nuo pirmosios ir palietė kur kas daugiau visuomenės narių. Kaip rodo moksliniai tyrimai, žmonių psichikos sveikatai turėjo įtakos labai įvairūs veiksniai. Šis planas ir jame numatomos didesnės pagalbos galimybės ir yra tam, kad spręstume naujus COVID-19 pandemijos keliamus iššūkius, daugiau dėmesio skirtume itin stipriai COVID-19 pandemijos paveiktoms visuomenės grupėms“, – ketvirtadienį išplatintame ministerijos pranešime teigia sveikatos apsaugos ministro patarėja Simona Bieliūnė. 

Ministerija pažymi, jog lyginant 2020 metų ir 2019 metų statistiką matyti, jog COVID-19 pandemijos metu 10 proc. išaugo asmenų, kurie kreipėsi į gydymo įstaigas dėl depresijos, nerimo ir reakcijos į didelį stresą sutrikimų, skaičius (31 756 asmenimis daugiau).

“Atnaujintame plane numatoma įgyvendinti 39 priemones, kuriomis bus siekiama stiprinti asmens ir visuomenės psichikos sveikatą COVID-19 pandemijos metu, padėti COVID-19 persirgusiems, psichologines traumas ar netektis patyrusiems visuomenės nariams, stiprinti vaikų ir jaunimo, jų tėvų, mokyklos darbuotojų psichikos sveikatą, gerinti vyresnio amžiaus asmenų psichikos sveikatą, atkurti ir palaikyti asmens sveikatos priežiūros specialistų psichikos sveikatą“, – nurodoma pranešime. 

Be to, žadama daug dėmesio skirti didinant visuomenės informuotumą psichikos sveikatos temomis, pagalbos su psichikos sveikatos sunkumais susiduriantiems asmenims prieinamumą, plečiant specializuotų psichikos sveikatos priežiūros paslaugas bei stiprinant specialistų, mokyklos bendruomenių narių kompetencijas psichikos sveikatos srityje.

Atnaujintą veiksmų planą drauge su SAM įgyvendins Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.


Rašyti komentarą...
K
Kodėl?
2021-05-14 07:27:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bla,bla,bla... stiprins, gerins, atsižvegs ir t.t. Girdėta begalė kartų. Kodėl tik tušti žodžiai reiškiantys tik tiek, kad bus įsisavinti ES skirti covidui pinigai. Sirgau, gulėjau ligoninėje. Po 3 mėn šiaip ne taip išsiprašiau pas šeimos gydytoją reabilitacijos. Ir ja nepasinaudojau, nes norint sanatorijoje reabilituotis pats turi susimokėti pragyvenimo ir maitinimo išlaidas, kurios priklausomai nuo sanatorijos siekia nuo 30 iki 50 eur parai. Padauginkite iš 14 ar 16 parų, kokia gaunasi suma? Per pandemiją netekau darbo, iš ko susimokėti reabilitaciją? O visur skelbia, kad sunkiai sirgusiems skiriama valstybės apmokama reabilitacija, o pasirodo tik procedūros. Tas pats su psichine sveikata. Iki dabar mane kankina nerimas, prastas miegas, jokios pagalbos negaliu rasti, geriausia ką gavau tai šeimos gydytojo receptas vaistams nuo nemigos. Taigi, valstybės priemonių planai suteikti daugiau pagalbos ir lieka planais arba pinigai nueina planų kūrimui apie planus pagalbai. Būtų juokinga, jei nebūtų liūdna. Aš asmeniškai jokios pagalbos iš valstybės nesulaukiau, aišku išskyrus tai, kad gydžiausi ligoninėje, bet dėl to nesijaučiu skolinga valstybei, nes ilgiau nei 38 m mokėjau sveikatos draudimą. O dabar likau be darbo, be sveikatos, o iki pensijos dar 4 m. Ką daryti? O valstybė toliau sau kuria priemonių planus.
Atsakyti
0

D
DEDE
2021-05-13 20:47:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
SAM EIK TU NA...
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų