SADM: pensija turi priklausyti nuo sumokėtų įmokų, o ne nuo stažo

Senatvės pensija turėtų priklausyti nuo žmogaus sumokėtų įmokų „Sodrai“, o ne nuo darbo stažo, ypač jei darbuotojas mažai uždirba ir moka mažas įmokas, sako Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovė. 

Pasak ministerijos Pensijų skyriaus vedėjos Ingos Buškutės, mažiau reikšmės teikiant stažui, žmonės stengsis daugiau uždirbti ir mokėti didesnes „Sodros“ įmokas.     

„Didesnis dėmesys individualiai pensijos daliai yra svarbus tuo, kad skatina žmones ne tik susimokėti („Sodros“ įmokas – BNS) nuo grindų (MMA – BNS), kokią prievolę turi. Reikia keisti mąstymą – pensija turi priklausyti nuo įmokų, o ne nuo to, kiek sumokama nuo MMA“, – trečiadienį Seimo „darbiečių“ frakcijoje teigė I. Buškutė.   

„Labai daug žmonių nori dirbti neskaidriai, jie tuo ir naudojasi – susimoka nuo „grindų“ (mažiausių reikalaujamų pajamų – BNS), bet nemoka didesnių įmokų“, – tvirtino ministerijos atstovė.

I. Buškutė priminė, kad Konstitucinis Teismas ne kartą yra pakartojęs, jog vienintelis pagrindas diferencijuoti pensijas pagal jų dydį yra sumokėtos įmokos. 

„Ne faktinis darbo laikas ar dar kažkas, o sumokėtos įmokos“, – pabrėžė ministerijos atstovė.  

Tuo metu parlamentaras Valentinas Bukauskas piktinosi, kad individualiai dirbantiems gyventojams reikia dirbti 30 ar 40 metų, kad jiems susikauptų 15 ar 20 metų darbo stažas. 

Pasak jo, daugiausia tokių žmonių yra periferijoje, kur pajamos ir darbo apimtys nėra tokios didelės. 

„Kaime turėjo kirpyklėlę, tas valandas išbuvo, ir vaikai buvo neprižiūrimi... Ir jie gaus keliais eurais daugiau negu tie, kurie iš viso nedirbo“, – teigė parlamentaras. Anot jo, tokių žmonių yra apie 90 tūkst. 

I. Buškutės teigimu, individualiai dirbantiems žmonėms vienerių metų darbo stažas susikaupia, jeigu jie per metus sumoka „Sodros“ įmokas nuo 12 MMA ar didesnės sumos (nuo 2022 metų sausio – 8760 eurų). 

Seimas šią savaitę priėmė Socialinio draudimo pensijų įstatymo įstatymą, nustatantį, kad vidutinė senatvė pensija nuo 2022 metų sausio didės 51 euru iki 465 eurų, o su būtinuoju stažu – 48 eurais iki 489 eurų. 

Nuo šiol bus siekiama, kad bazinė dalis ir jos įtaka bendroje pensijoje palaipsniui mažėtų, o individuali – didėtų, tačiau stažas ir toliau turės įtakos – jei jis viršys 30 metų, sparčiau bus indeksuojama bazinė pensijos dalis. 

Bazinė pensija šiemet siekia 198 eurus, o kitais metais – kiek daugiau nei 215 eurų. 


Rašyti komentarą...
V
VIKI
2021-11-24 22:06:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Laba diena,nesuprantu,zmogus dirbo 30-50 metu,kiekviena miela dienele eidavo i darba,ir kas-snipstas.O dabar kiti gales keleta meteliu padirbti,aisku,susitarus su darbdaviu,kad puse ar trecdali algos atiduos savininkui ir valio.vokeliu nebereikes,bet pensija bus didele,ech jus mokslinciai,pasiulymas-baikite bent psichologijos kursus,arba dar paprasciau,dirbkite tarp eiliniu zmoniu,tokiu minciu isgirsite.........
Atsakyti
-1

D
Doom
2021-11-24 19:59:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
O taip, mes sutinkam, kai tik darbdaviai pradės mokėti gerus didelius atlyginimus. Kainos kyla greičiau dešimtis kartų greičiau, nei jūsų keliamas MMA. Tik pakilus MMA uždirbantiems daugiau alga nekyla. Ar jūs šito iki šiol nesupratot? Jau dabar verslininkai verkia, kad reikia vežti darbuotojus iš užsienio, nes juk jiems ir mokėti galima gerokai mažiau.
Atsakyti
0

B
Ble,
2021-11-25 20:18:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
kokios išmanios sėdinčios šiltose kėdėse-siūlau joms eiti dirbti,o ne už lojimą mokėti 430 euro kapeikų,tik už darbą.Tada ir liežuvis į subinę sulystų ir mažiau nesąmonių vapėtų.Sau aukštumose sėdi,iš mūsų pinigus vagia,dar dėl savęs iš mūsų pinigų didžiausias pensijas susisuks.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų