Justina DIKŠAITĖ

Krepšinio legendai Arvydui Saboniui pranešus apie traukimąsi iš Lietuvos krepšinio federacijos prezidento pareigų, prabilta apie politizuotą Lietuvos krepšinį ir vidinius federacijos nesutarimus. A. Sabonio bendražygis Šarūnas Marčiulionis įsitikinęs, kad krepšinyje politikams – ne vieta. 2006 metais spalio 4 dieną iš rinktinės vyriausiojo trenerio pareigų pasitraukė A. Sireika. Kodėl istorija kartojasi?

„M. Balčiūno vieta – Seime“

Puikiai A. Sabonį pažįstantis Š. Marčiulionis net neabejoja, jog tikroji jo bičiulio pasitraukimo priežastis yra ne žurnalistai, o nesutarimai su generaliniu Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) sekretoriumi Mindaugu Balčiūnu.

„Arvydas yra padorus žmogus ir šia savybe visada vadovaujasi. Jam nepatiko, kad greta jo LKF vadovauja teismų suoluose besisukantis M. Balčiūnas“, – sakė Š. Marčiulionis .

Š. Marčiulionio nuomone, palikdamas prezidento postą A. Sabonis leido susiprasti M. Balčiūnui ir jo aplinkos žmonėms, kad jiems laikas trauktis ir jie nėra krepšinio žmonės: „Arvydui krepšinio pasaulyje nepriimtina jokia nomenklatūra dar nuo Vlado Garasto laikų.“

„Mes per daug jėgų atidavėme Lietuvos krepšiniui, kad įsileistumėme nomenklatūrininkus, koks ir yra M. Balčiūnas, – sakė Š. Marčiulionis. – Jis į federaciją atėjo per tokius žmones, kurie nesupranta krepšinio esmės. Juk krepšinis – sąžiningas komandinis žaidimas. Kaip krepšininkams gali vadovauti tas, kuris pats nėra žaidęs, nejaučia žaidimo dvasios ir nesivadovauja padorumu?“

Tačiau Š. Marčiulionis nemano, jog M. Balčiūnas susipras trauktis iš pareigų.

„Tokiems žmonėms kaip jis – šis skandalas tarsi vanduo nuo žąsies. Jis turi puikią iškalbą ir kalbėdamas daug nuveikia. Jam vieta – Seime. Tegu Vydas Gedvilas jį pasiima kartu. Krepšiniui politikų nereikia, juk V. Gedvilas taip pat neišsilaikė“, – komentavo Š. Marčiulionis.

REKLAMA

Jo nuomone, „kažkas stovi už M. Balčiūno nugaros": „Priešingu atveju, į teismų skandalus įsivėlęs žmogus tokioje vietoje neišsilaikytų. Ir čia jau reikia kalbėti ne tik apie įtaką, bet ir apie didelius pinigus.“

Prie žaidėjų apie problemas nekalbama

Europos sidabro medalius iškovojusios vyrų krepšinio rinktinės kapitonui šiauliečiui Robertui Javtokui A. Sabonio sprendimas nebuvo netikėtas.

„Gandus apie Arvydo traukimąsi girdėjau jau anksčiau, tačiau apie federacijos problemas niekas prie mūsų nešnekėjo. Todėl čia vyksta tai, ko mes nežinome“, – sakė krepšininkas.

Jis komandos draugams jokių straipsnių apie rinktinę ir jos trenerį Joną Kazlauską skaityti neleido ir pats neskaitė. „Norėjau, kad visi liktume ramūs, nesiblaškytumėme, nes tai, kas apie mus yra rašoma, labai veikia kovinę dvasią“, – pripažino R. Javtokas.

Jis sakė gerbiantis ir savo trenerį, ir M. Balčiūną: „Nusiskundimų nė dėl vieno neturiu.“

„Viskas kartojasi“

Buvęs rinktinės kapitonas šiaulietis krepšininkas Mindaugas Žukauskas, matydamas, kas dedasi LKF, prisimena 2003 metų auksinės rinktinės vyriausiojo trenerio Antano Sireikos atvejį.

„Viskas kartojasi, – sakė krepšininkas. – 2006 metais spalio 4 dieną pasitraukė A. Sireika. Buvo lygiai tokia pati situacija: „varom ant A. Sireikos“ su Vladu Garastu priešakyje.“


Rašyti komentarą...
m
mokytojas
2013-10-04 20:03:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Galetu gerb. Š.Marčiulionis pamokyti Balciuna , kai kazkada pamoke Kalmanoviciu , tada tikrai suprastu....
Atsakyti
-1

z
zinau
2013-10-05 11:28:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gedvilas jo neims. Lieka -Kubilius ,Kubilius ,Kubilius...
Atsakyti
0

r
rrr
2013-10-05 12:12:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
mokytojas o durnas per visa pilva,jei butu norejas kalmanovicius tai marciulionis butu dares viska ka jis uzsinores,parode jega pries seneli,tegul dziaugesi kad kojos rankos neissuktos.tas pacas net arti nestovi prie kalmanoviciaus.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų