Rusijos ambasadą supykdė Šimonytės kritika „Sputnik V“ vakcinai: tai – dezinformacija

Rusijos ambasada Lietuvoje socialiniuose tinkluose atsikirto Premjerės Ingridos Šimonytės kritikai rusiškai „Sputnik V“ vakcinai. Rusijos atstovų teigimu, ministrės pirmininkės žodžiai yra klaidinga ir šališka informacija.

Praėjusią savaitę premjerė I. Šimonytė pasidalino žinute, jog Rusijoje kuriama vakcina „Sputnik V“ yra tik dar vienas Vladimiro Putino kuriamas hibridinis ginklas.

Rusijos ambasada Lietuvoje į šį Vyriausybės vadovės pasisakymą sureagavo itin neigiamai.

„Nepaisant dezinformacijos bangos ir panašių šališkų teiginių visuose vakcinos kūrimo ir naudojimo etapuose, tarptautiniu mastu pripažinti  „SputnikV“ rodikliai kalba patys už save“, – tokį atsaką socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė šalies ambasada.

Ambasada taip pat nepagailėjo kritikos ir Lietuvos vakcinavimo nuo  Covid-19 mastams: „Svarbiausia, kad Rusijoje jau vyksta masinė vakcinacija. O Lietuvoje?“.

Nuomone apie vakciną I. Šimonytė savo „Twitter“ paskyroje pasidalino penktadienį

„Jie sako, kad „Sputnik V“ yra tinkama naudojimui, tačiau Putinas nenori jos naudoti kaip vaisto rusų žmonėms – jis siūlo ją pasauliui, kaip dar vieną hibridinį ginklą, skirta skaldyti ir valdyti.

Tai nėra nei naujiena, nei kas nors gero žmonijai“, – „Twitter“ paskyroje rašė I. Šimonytė.

Lietuva „Sputnik V“ vakcinos įsigyti esą neplanuoja

Neseniai „The Lancet“ žurnale paskelbta, kad Rusijoje sukurtos „Sputnik V“ vakcinos nuo koronaviruso efektyvumas siekia 91,6 proc., o kai kurios Europos šalys jau ruošiasi įsigyti šios vakcinos.

REKLAMA

Visgi paklausta, ar kokiomis galimybės Lietuva svarstytų įsigyti „Sputnik V“ vakciną, I. Šimonytė tarė griežtą „ne“.

„Ne, neplanuojame, nes vakcina nėra registruota Europos Sąjungos (ES) jokioje šalyje ir Europos vaistų agentūra (EMA) nėra jos įvertinusi. Tai, manau, čia tokie ir komentarai“, – žurnalistams sakė premjerė.

ES diplomatijos vadovas Jozepas Borellis išreiškė viltį, kad Rusijoje sukurta vakcina nuo COVID-19 artimiausiu laiku bus naudojama visoje 27 narių Bendrijoje. Tačiau patikslinus, ar esant tokiam bendrijos sprendimui Lietuva pirktų šią vakciną, I. Šimonytė pakartojo neigiamą atsakymą. 

„Negaliu vadovautis prielaidomis todėl, kad EMA sprendžia dėl to, kokia vakcina turi būti patvirtinta, o ne ponas Borelis. Ir daugiau komentarų, nei pasakiau, šia tema nebus. Nes tikrai „Sputnik“ nėra ta vakcina, kurią mes esame įtraukę į savo vakcinavimo portfelį“, – sakė ji.


Rašyti komentarą...
U
Užuojauta
2021-02-08 14:36:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
O tu prie bet kurios valdžios būsi tik bereikšmė mazgotė.
Atsakyti
-3

B
BN
2021-02-08 14:53:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Europos Sąjungos diplomatijos vadovas Josepas Borrellis penktadienį išreiškė viltį, kad Rusijoje sukurta vakcina nuo COVID-19 artimiausiu laiku bus naudojama visoje 27 narių Bendrijoje.

Maskvoje viešintis J. Borrellis sakė, kad vakcina „Sputnik V“ yra „gera žinia visai žmonijai“.
Atsakyti
-4

J
Ji teisi!
2021-02-08 14:42:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kurios išsivysčiusios valstybės pirko rusų vakciną? Jokios! Rusija derėjosi su Vokietija dėl pagalbos gaminant, testuojant ir paleidžiant į apyvartą Sputniką, tačiau tai neturi nieko bendro su propogandistų "Visos šalys pripažino!".
Absoliučių garantijų neturi nei viena vakcina, tačiau Sputnikas vertas dar mažiau pasitikėjimo dėl gamintojo, nes Rusija nėra kokybės sinonimas. Netikėkite smarkiai rėkiančiais kacapų trūbadūrais. Manote, kad jie perka rusiškus automobilius, kompiuterius, telefonus, aprangą, avalynę ir t.t.? Ne! Jie išverstaskūriai, nes elgiasi priešingai nei deklaruoja! Jie giria Rusiją, smerkia Vakarus, bet pasislėpę perka vien vakarų valstybių produkciją.
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (25)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų