• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys su Portugalijos kolega Jose Nunesu da Fonseca aptarė aktualius karinio bendradarbiavimo dvišaliame ir NATO kontekste klausimus.

Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys su Portugalijos kolega Jose Nunesu da Fonseca aptarė aktualius karinio bendradarbiavimo dvišaliame ir NATO kontekste klausimus.

REKLAMA

Lietuvos ir Portugalijos kariuomenių vadai aplankė Baltijos oro policijos misiją šiuo metu iš Šiaulių atliekančius Portugalijos karinių oro pajėgų karius bei Klaipėdoje, Brigados generolo Povilo Plechavičiaus poligone, rotaciniu pagrindu dislokuotus šios valstybės jūrų pėstininkus – fuzilierius, penktadienį pranešė kariuomenė.

Portugalijos kariuomenės vado vizitas – sudedamoji šios šalies gynybos ministro Nuno Melo (Nunu Melu) vizito Lietuvoje dalis. Jis su Lietuvos ministru Laurynu Kasčiūnu susitiko ketvirtadienį.

„Nors geografiškai esame vieni nuo kitų nutolę per visą Europos žemyną, tačiau Portugalija pasižymi globaliu saugumo situacijos vertinimu ir labai gerai supranta mūsų regionui kylančias grėsmes“, – pranešime sakė V. Rupšys.

REKLAMA
REKLAMA

„Portugalijos rotacinis kontingentas Lietuvoje yra puikūs kariai, kurie pasižymi išskirtiniu profesionalumu, stoiškumu bei atsparumu sudėtingoms sąlygoms. Jų aktyvus įsitraukimas pilna apimtimi į Lietuvoje vykstančias pratybas, puiki sąveika su mūsų kariais bei tvirtas įsipareigojimas NATO kolektyvinei gynybai padeda pritraukti ir kitus sąjungininkus į Lietuvą“, – pridūrė jis.

REKLAMA

Portugalijos karinių oro pajėgų naikintuvai F-16 su kariniu personalu Baltijos oro policijos misijoje rotuojasi nuo 2007 metų. Šiemet tai – septintoji rotacijos, kuomet Lietuvos, Latvijos ir Estijos oro erdvę saugo Portugalijos kariai. Tai viena iš dažniausiai oro policijos misiją atlikusių NATO sąjungininkių.

Rotaciniu principu nuo 2018 metų Klaipėdoje dislokuoti Portugalijos jūrų pėstininkai – fuzilieriai yra priskirti ir treniruojasi kartu su Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ kariais.

Šios rotacijos išskirtinumas, jog Portugalija savo karius Lietuvoje dislokavusi visiško savarankiškumo pagrindu, ne kitų didesnių sąjungininkių kontingento sudėtyje. Tai reiškia didesnį šios šalies indėlį į logistinį aprūpinimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų