Ruošasi COVID-19 bangai: nori, kad apsaugos priemonių užtektų 3 mėnesiams

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siekia įpareigoti savivaldybes ir gydymo įstaigas turėti apsaugos priemonių rezervą, kurio, kilus naujai koronaviruso bangai, užtektų bent mėnesiui.

„Tai reiškia, kad sudėjus gydymo įstaigų, savivaldybių ir valstybės rezervo atsargas, apsaugos priemonių turėtų užtekti trims mėnesiams, net esant blogiausiam scenarijui“, – pirmadienio pranešime teigia SAM.

Pasak ministerijos, padidėjus susirgimų skaičiui ir išaugus asmeninės apsaugos priemonių poreikiui, iš pradžių būtų naudojamas gydymo įstaigų turimas rezervas, o jam pasibaigus – savivaldybių administracijų sukauptos atsargos.

Asmeninės apsaugos priemonės iš valstybės rezervo būtų tiekiamos tik išnaudojus visas kitas turimas atsargas.

Tai reglamentuojančių įstatymų projektai pateikti svarstyti Vyriausybei. Tikimasi, kad šiuos teisės aktus Seimas priims rugsėjį.

Ministerija taip pat pranešė, jog į Lietuvą penktadienį jūriniais konteineriais atgabenta beveik 42 tūkst. apsauginių kombinezonų iš Kinijos, skirtų papildyti valstybės rezervą.

Be šios siuntos, Lietuvą artimiausiu metu turėtų pasiekti dar viena tokios pat apimties ir sudėties siunta.

Pasak ministerijos, tai vienos iš paskutinių asmens apsaugos priemonių, užsakytų Kinijoje, siuntų.

„Numatoma, kad kaupiamo rezervo turėtų sveikatos priežiūros sistemai užtekti dviem mėnesiams“, – rašoma ministerijos pranešime.

Vyriausybė anksčiau yra skelbusi, kad Kinijoje iš viso užsakyta 1,8 mln. respiratorių, 5,7 mln. veido kaukių, 1,8 mln. vienkartinių kepuraičių, 0,8 mln. apsauginių akinių, 1,8 mln. vienkartinių chalatų, per 1 mln. apsauginių kombinezonų su gobtuvu, 15 mln. vienkartinių pirštinių, 3,6 mln. antbačių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų