Rūkaliams valstiečiai rengia skaudžių draudimų paketą

Rūkaliams vietos po atviru dangumi Lietuvoje gali ir nelikti.

Mėgstantiems papešti dūmą valstiečiai rengia viziją ir pilną draudimų paketą. Ketina įteisinti absoliutų draudimą rūkyti balkonuose: jei nors vienas kaimynas pasiskųs dėl cigaretės kvapo, viso daugiabučio balkonai pavirs nerūkymo zona,

Negana to valstiečiai puoselėja viziją apskritai apriboti rūkymą po atviru dangumi.

Seimo nariai valstiečiai aiškina, kad draudimas veiks labai paprastu principu. Jei nors vienas daugiabučio gyventojas nueis į savivaldybę, pateiks prašymą ir pasiskųs savo kaimynais, visuose to daugiabučio balkonuose bus visiškai uždrausta rūkyti.

Valstiečiai aiškina, kad imtis didesnių rūkalių suvaržymų juos verčia naujausios gyventojų apklausos. Esą atlikti tyrimai parodė, kad daugiau nei pusė lietuvių, dažniausiai moterys, nori draudimo rūkyti daugiabučių balkonuose. Dėl to valstiečiai kartu su „sveikuolių sąjunga“ bei kitomis organizacijomis visą vasarą vykdys akciją pavadinimu „noriu namų be dūmų“.

Akcijos „Namai be dūmų“ metu draudimų autoriai platins štai tokius trumpus vaizdo įrašus, kuriais stengsis pelnyti daugiau visuomenės palaikymo. Valstiečiai visą vasarą tautiečius švies apie pasyvaus rūkymo žalą.

Ir tai dar ne pabaiga, valstiečiai turi viziją, kurioje rūkymas ne tik balkonuse, bet ir bet kur po atviru dangumi gali būti gerokai apribotas. Esą šalia kiekvieno daugiabučio ateityje turės atsirasti specialios rūkymo vietos, pavyzdžiui būdelės.

Laisvosios rinkos institutas rūkymo balkonuose draudimą vadina beprasme politine viešųjų ryšių akcija.

Siūlyma drausti rūkyti daugiabučių balkonuose Seimą turėtų pasiekti rudenį, kartu su kitais apribojimais. Valstiečiai taip pat nori uždrausti rūkyti zonose šalia ugdymo įstaigų, vaikų žaidimo aikštelių, valstybinių institucijų, masiniuose renginiuose. Kitose vietose siūloma uždrausti rūkyti šalia įėjimo. Apie specialias vietas rūkymui greičiausiai turės galvą pasukti barų, klubų, restoranų, azartinių lošimų namų bei parduotuvių savininkai.

 


Rašyti komentarą...
A
Anonimas
2018-06-16 10:47:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bbd kur noresiu ten i rukysiu pasol jus nx
Atsakyti
-11

L
Lina
2018-06-16 07:34:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
O per atvira virtuves langa kai rukysiu,tai virsutiniam kaimynui nesmirdes?Ar uzdraus rukantiems atsidaryt langus?
Atsakyti
-2

O
O
2018-06-16 12:06:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kur dingti kai kaimynu vaikai zovada laksto po buta zviegdami? Jie taip zaidzia, o tevams dzin ,kad jau vidurnaktis. Ka tada uzsidaryti? Ar kasnakt jiem policija kviesti?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (25)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų