REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gėlių prekeiviai jau ruošiasi Rugsėjo 1-ajai, tačiau antplūdžio nesitiki. Tradicija mokslo metų pradžią nukloti gėlėmis nyksta, nors jų kainos nekinta, rašo „Respublika“.

REKLAMA
REKLAMA

Daugelyje gėlių salonų šią savaitę gėlių atvežta daugiau nei paprastai, bet didelio pirkėjų srauto nesitikima. Esą mokslo metų pradžia jau nevertinama kaip didelė šventė ir parduotais gėlių kiekiais ją pralenkia tokios šventės kaip Valentino diena ar Joninės. Prognozuojama, kad rugsėjį prekyba gėlėmis bus silpnesnė nei praėjusiais metais, nes mokymosi reikmenų, vadovėlių kainos šiemet pakilo ir retas mokinys gėlėms pinigų išleis daugiau, nors gėlių kainos nekilo ir artimiausiu metu nežada kilti.

REKLAMA("News Bridgepix" nuotr.)

Dovanų čekis – geriau už gėlę

„Gėlė yra ne tas produktas, kurį galima branginti, ir jau dvylika metų gėlių kainos nesikeičia. Pienas, duona brangsta, tačiau gėlių kainos nedidėja. Reikia džiaugtis, nes vartotojui galime pateikti prekes nepakitusiomis kainomis“, - „Respublikai“ sakė gėlių salono „Florisima“ direktoriaus pavaduotojas Rimantas Bobinas.

REKLAMA
REKLAMA

Anot pašnekovo, kiekvienas prekybininkas yra suinteresuotas parduoti daugiau, todėl nepakitusi kaina pelnui didelės įtakos nedaro. Rugsėjo 1-ąją svarbiausia yra padidėjęs klientų srautas, tačiau sulaukti itin daug pirkėjų nesitikima, o tradicija mokytojus apipilti gėlėmis po truputėlį nyksta.

„Ką gali pirmokas pirkti mokytojai? Dabar mokytoja dažniau gauna šokolado ar dovanų čekį, o gėlė dažniausiai lieka paskutinėje vietoje. Geriausias prekybos sezonas būna pavasaris, kada bunda gamta ir žmonės tampa romantiški“, - samprotavo R.Bobinas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Didžiausios paklausos esą sulaukiama savaitgaliais, kai švenčiami gimtadieniai ar vestuvės, tokiomis šventėmis kaip Valentino diena ar Joninės, todėl savaitgalis prieš Rugsėjo 1-ąją esą bus tik šiek tiek aktyvesnis nei paprastai.

Pinigų gėlėms pritrūksta

Su verslo liudijimais gėlių turgeliuose dirbantys prekybininkai neįprasto klientų srauto Rugsėjo 1-ąją taip pat nesitiki. Esą kylant mokyklinių prekių kainoms gėlėms mokslo metų pradžios proga pinigų bus išleidžiama mažiau. Vidutiniškai paprasta puokštė gėlių turgelyje kainuoja nuo 15-20 litų, tačiau kai kurie klientai puokštei negaili ir 60-100 litų. Paklausiausios išlieka rožės, kainuojančios nuo 2 iki 8 litų, kardelių kainos figūruoja nuo 3-5 litų, lelijos brangesnės – nuo 7 iki 15 litų.

REKLAMA

„Rožės yra pigiausios, ir jas perka daugiausia, bet jos jau išeina iš mados. žmonės jau mąsto originaliau ir renkasi lauko gėles, saulėgrąžas, neįprastas puokštes. Prekybininkai puokštes stengiasi kurti išradingesnes“, - sakė vieno gėlių salono floristė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų