naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rokiškio psichiatrijos ligoninėje ruošiamasi gydyti COVID-19 sergančius neteisėtus migrantus, pranešė „Lietuvos ryto“ televizija.

Rokiškio psichiatrijos ligoninėje ruošiamasi gydyti COVID-19 sergančius neteisėtus migrantus, pranešė „Lietuvos ryto“ televizija.

REKLAMA

Atskiroje, aptvertoje teritorijoje ketinama gydyti lengvomis ar besimptomėmis COVID-19 formomis sergančius užsieniečius.

„Pirmą kartą susiduriame su tuo, kad reikia taip greitai paruošti vietas 60-iai ligonių  papildomai. Tai yra iššūkis“, – teigė ligoninės direktorius Algimantas Liausėdas.

Jis pabrėžė, kad teritorija, kur ketinama įkurdinti migrantus, yra visiškai atskirta nuo likusios ligoninės. Be to, ji stebima vaizdo kameromis.

„Tai atskiras skyrius, turintis savo įvažiavimą, turintis savo pasivaikščiojimo kiemelį, savo patalpas, ir visa veikla bus organizuota tik tame skyriuje“, – teigė ligoninės vadovas.

Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas sakė apie migrantų gydymą Psichiatrijos ligoninėje sužinojęs iš neoficialių šaltinių.

REKLAMA

„Pasakyta vos ne kaip paslaptis, pašnibždomis Psichiatrijos ligoninės darbuotojų, kad liepta paruošti 60 vietų ir bus atvežti COVID-19 liga sergantys migrantai. Suprantame, kad tai yra visos Lietuvos problema ir ją reikia spręsti bendromis jėgomis, su tuo viskas aišku, bet pats ministerijos požiūris į savivaldą yra visiškai nesuprantamas ir net, sakyčiau, žeminantis šiek tiek savivaldą ir jos žmones“, – tvirtino meras.

REKLAMA

Sveikatos apsaugos viceministrė Danguolė Jankauskienė sakė, kad Rokiškio psichiatrijos ligoninė pavaldi ministerijai ir ji pati rūpinasi užsieniečių įkurdinimu.

„Rokiškio psichiatrijos ligoninė yra ne savivaldybės ligoninė, o Sveikatos apsaugos ministerijos pavaldumo ligoninė. Mes užsiėmėme ir organizacija, ir viskuo. (...) jeigu Rokiškio savivaldybei būtų pavesta organizuoti tokią pagalbą, galima piktintis ir būti nepatenkinta. Labai tikiuosi, kad Rokiškio savivaldybė geranoriškai reaguos į tą klausimą“, – teigė ji.

Šiemet Lietuvos ir Baltarusijos sieną neteisėtai kirto 4122 migrantai. 

Dėl išaugusios neteisėtos migracijos paskelbta ekstremali situacija. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, kad išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų