• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos prezidento rinkimuose Kaune sekmadienį balsavęs kandidatas į šalies vadovus Eduardas Vaitkus sako, kad įstatymų leidėjai turėtų labiau įsiklausyti į gyventojų nuomonę.

9

Lietuvos prezidento rinkimuose Kaune sekmadienį balsavęs kandidatas į šalies vadovus Eduardas Vaitkus sako, kad įstatymų leidėjai turėtų labiau įsiklausyti į gyventojų nuomonę.

REKLAMA

„Aš savo darbą padariau, aš gerą žinią, išvertus, evangeliją, paskelbiau. Ir viskas yra Lietuvos žmonių rankose. Kaip jie nuspręs, taip ir bus“, – žurnalistams Vičiūnų apylinkėje kalbėjo save išsikėlęs medikas E. Vaitkus.

Anot jo, naujasis prezidentas turėtų siekti, kad augtų pasitikėjimas valstybės politikais.

„Dabar partijomis pasitiki 5-7 proc. gyventojų, Seimu – 10-15 proc., dėl to visi jų priimami įstatymai yra ne mūsų, svetimi. Tai aš sakau: už naują kelią“, – teigė kandidatas.

Pirmais darbais, kuriuos turėtų atlikti prezidentas, jis įvardijo šalies vadovui skiriamo valstybinio apdovanojimo atsisakymą, pareigą kvestionuoti Konstitucijos pakeitimus, siekti ribojimo Lietuvos oro erdvėje skraidyti branduolinį ginklą galintiems nešti JAV orlaiviams.

REKLAMA
REKLAMA

E. Vaitkus pažymėjo esantis pasirengęs bendradarbiauti „net ir su šituo išdaviku Seimu“.

„Aš pasirengęs su jais dirbti, bet jeigu jie norės konfrontacijos, konfrontaciją patys ir padarys“, – sakė jis.

REKLAMA

Šiemet dėl prezidento posto varžosi aštuoni politikai.

Sekmadienį iki 14 val. savo valią pareiškė 27,21 proc. rinkėjų, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenys. Pridėjus balsavusiuosius iš anksto (11,59 proc.), iš viso tai jau padarė 38,8 proc. piliečių.

Rinkėjų sąraše iš viso yra 2 mln. 385 tūkst. 234 piliečiai.

Kartu prezndento rinkimais vyksta ir referendumas dėl dvigubos pilietybės išplėtimo. Juo siūloma pakeisti Konstituciją iš jos išbraukiant sakinį, kuris dabar užkerta kelią Lietuvos piliečiams įgyti antrą pilietybę – kad „išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis“.

REKLAMA
REKLAMA

Pareikšti nuomonę reikia dėl pataisytos Konstitucijos formuluotės: „Lietuvos Respublikos pilietybė įgyjama gimstant ir kitais įstatymo nustatytais pagrindais. Pilietybės įgijimo ir netekimo tvarką nustato įstatymas.“

Kad Konstitucijos pataisa būtų priimta, už ją privalo balsuoti ne mažiau kaip pusė rinkimų teisę turinčių asmenų.

pasake ir bus.
aisq, 1 balsa vaitkus tikrai tures :) gal ir daugiau, bet tai tik parodys kiek lt psichiniu ligoniu kuriuos reikia siusti i putleristana, visam :)
geru zodziu pasake lietuvos zmonems, ar pritars jiems kremliuje?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų