Rimtas Trumpo pareiškimas: gali pareikalauti Kinijos atlyginti dėl koronaviruso patirtą žalą

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį pareiškė, kad gali pareikalauti iš Kinijos atlyginti žalą, patirtą dėl koronaviruso, atsiradusio  Kinijos mieste Uhane ir išplitusio po visą pasaulį.      

„Nesame patenkinti Kinija, – sakė prezidentas per spaudos konferenciją Baltuosiuose rūmuose. – Nesame patenkinti visa šia situacija, nes manome, kad tai galėjo būti sustabdyta židinyje.“ 

„Tai galėjo būti sustabdyta greitai, ir jis [virusas] nebūtų išplitęs visame pasaulyje“, – kalbėjo D. Trumpas

„Esama daugybės būdų priversti juos prisiimti atsakomybę, – sakė prezidentas. – Veikiausiai žinote, kad atliekame kelis labai rimtus tyrimus.“ 

D. Trumpas tai pareiškė paprašytas pakomentuoti neseniai vieno Vokietijos laikraščio redakcinėje skiltyje išsakytą raginimą Kinijai sumokėti Vokietijai 165 mlrd. JAV dolerių (152,5 mln. eurų) kompensaciją už ekonominę žalą, patirtą dėl koronaviruso.   

Paklaustas, ar Jungtinės Valstijos svarstytų galimybę pateikti analogišką reikalavimą, D. Trumpas atsakė: „Galime padaryti gerokai lengvesnį dalyką.“ 

„Vokietija svarsto, mes svarstome, – sakė jis. – Mes kalbame apie gerokai didesnę sumą nei Vokietija.“

„Dėl galutinės sumos dar neapsisprendėme, – kalbėjo D. Trumpas ir pridūrė: „Ji labai didelė.“

Žala yra pasaulinė, – sakė prezidentas. – Žala Jungtinėms Valstijoms, žala pasauliui.“  

Jungtinėse Valstijose koronavirusas jau nusinešė per 55 tūkst. gyvybių. Pandemijai paralyžiavus šalies ekonomiką, be darbo liko dešimtys milijonų žmonių.  


Rašyti komentarą...
x
xxL
2020-04-28 09:57:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Manau būtų teisinga. Jei USA šį dalyką įgyvendintų, tą patį galėtų padaryti ir visos kitos valstybės įskaitant ir Lietuvą, nes nuostoliai milžiniški tiek žmonių gyvybių prasme, tiek ir finansiniai.
Atsakyti
-1

P
Petras
2020-04-28 10:02:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Teismo metu Kinija gali pareikalauti atverti visas JAV biologines laboratorijas ir gali irodyti , kad JAV sukure virusa COVID-19. Obama kazkodel uzdrauge biologinius virusu tyrimus, o Trumpas vel eido.
Kiek JAV biologiniu laboratoriju yra Lietuvoje ir ka jos tiria?
Atsakyti
0

A
2020-04-28 12:35:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodėl amerikiečiai neatlygina už Amerikos virusą H1N1 arba aids (untied stAIDS) ir skleidžiantį naujienų propogandą. Amerika yra kaip antroji Kiniją.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų