Vykdant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro veiklos skaitmenizavimą, rastos 804 neapskaitytos mirtys, susijusios su koronavirusu, antradienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Jos teigimu, duomenys gauti palyginus NVSC ir Registrų centro spalio–gruodžio mėnesių statistiką.

„Nustatyta, kad neapskaičiuotos 324 mirtys nuo koronaviruso ir 480 mirčių dėl kitų priežasčių, tačiau mirusieji sirgo koronavirusu“, – rašoma ministerijos pranešime.

Neapskaitytų mirčių klausimas aptartas per sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio ir NVSC vadovo Roberto Petraičio nuotolinį susitikimą antradienį.

A. Dulkys nurodė NVSC direktoriui pateikti išsamų situacijos vertinimą raštu.

Kaip BNS antradienį teigė NVSC atstovė Justina Petravičienė, taip galėjo nutikti todėl, kad dėl didelių darbo krūvių gydymo įstaigos centrui informacijos apie mirtis neperdavė arba ji vėluoja.

„Tai reiškia, kad tam tikri neatitikimai atsirado ne dėl NVSC kaltės. Ne NVSC diagnozuoja tiek mirties, tiek, pavyzdžiui, pasveikimo faktą, jis kliaujasi gydymo įstaigų pateikta informacija. Visą informaciją, kurią gavome iš gydymo įstaigų, mūsų specialistai yra suvedę, kasdien už ją atsiskaitome visuomenei“, – teigė ji.

Apie mirčių skaičiaus neatitikimus tarp skelbiamų NVSC ir e.sveikatoje BNS pranešė dar gruodžio viduryje.

J. Petravičienės teigimu, tada įstaiga raštu kreipėsi į Registrų centrą, prašydama pateikti duomenis apie visus e.sveikatos sistemoje registruotus mirties nuo COVID-19 ligos atvejus.

„Tokią informaciją gavome. Kiekvienas atvejis yra individualus, kiekvieną jį reikia įvertinti atskirai tam, kad visuomenei pateiktume galutinę, tikslią ir aiškią informaciją. Dėl to tikslinamės ir su gydymo įstaigomis. Tas turėtų būti padaryta artimiausiu metu“, – sakė centro atstovė.

Per ministro ir NVSC vadovo susitikimą taip pat aptarti kiti svarbūs NVSC veiklos tobulinimo aspektai, susiję su epidemiologinių apklausų vykdymo procesu, didelės rizikos sąlytį turėjusių asmenų izoliacija, tinkamu žmogiškųjų išteklių paskirstymu.

Antradienio Statistikos departamento duomenimis, nuo koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 1347 žmonės, dėl kitų priežasčių mirė 669 užsikrėtusieji.


Rašyti komentarą...
A
As
2020-12-29 14:16:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kodėl jums ne parašo nepriklausomi delfio tirejaj jog jūsų skelbime Ira melagingos informacijos ar jums meluoti leidžiama, ar tiesa tik blokuojama?
Atsakyti
-2

K
Kaimynė
2020-12-29 14:18:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mirčių nėra, tik nuo coronos. Mirusius tyria.
Atsakyti
-5

K
Kaimynė
2020-12-29 14:20:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mirčių nėra, tik nuo coronos. Mirusius tiria
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (20)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų