REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sulaukus kaltinimų nepotizmu paskirta „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupės korporatyvinių reikalų direktorė Agnė Belickaitė turėtų pareigų atsisakyti, sako parlamentaras Tomas Vytautas Raskevičius.

Sulaukus kaltinimų nepotizmu paskirta „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupės korporatyvinių reikalų direktorė Agnė Belickaitė turėtų pareigų atsisakyti, sako parlamentaras Tomas Vytautas Raskevičius.

REKLAMA

Apie tai ketvirtadienio rytą jis parašė savo „Facebook“ puslapyje.

„Nesu komunikacijos ar viešųjų ryšių specialistas, bet suprantu, kad viešų ir privačių interesų konflikto regimybė politikoje yra ne ką mažesnė blogybė nei pats konfliktas. Žmonės, kurie vis dėlto yra komunikacijos ir viešųjų ryšių specialistai, ignoruodami akivaizdžią tokio konflikto regimybę ir sukeldami reputacinę žalą politinei partijai, su kuria yra glaudžiai siejami ne tik profesiniais, bet ir asmeniniais ryšiais, yra arba (A) prasti specialistai, arba (B) naujos kartos vaivorykštiniai bebrai. Kadangi turėjau progos su Agne dirbti tiesiogiai, (A) teiginiui pritarti negaliu.

Nesuprantu, kur, kaip ir kodėl žmogui, kuris šalia partijos buvo nuo pradžių, kilo mintis kandidatuoti į vadovaujančias pareigas mūsų ministrui pavaldžioje valstybės įmonėje. Tai buvo kvailas ir ydingas sprendimas ir būtina prisiimti tokio sprendimo pasekmės. Ir yra tik vienintelė išeitis – tų pareigų atsisakyti. Čia ir dabar. Tiesą sakant, nesuprantu, kodėl toks sprendimas iki šiol dar nepriimtas.

REKLAMA
REKLAMA

Įdomi ir tos valstybės įmonės generalinio direktoriaus pozicija. „Mes turime vidinę patikrinimo procedūrą. Interesų konfliktus peržiūrime ir vertiname. Ir būtent vertindami šio konflikto potencialą, mes nematėme jokios grėsmės.“ Ta prasme, jūs rimtai? Vertinote politiniais ir asmeniniais ryšiais su jus kuruojantį ministrą delegavusia politine partija susijusį specialistą ir nematėte jokios grėsmės? Politiškai pažeidžiamų asmenų vertinimas turi būti ne formalumas, o realus dalykas. Bent jau to linkėčiausi už skaidrumą įmonėje atsakingam valstybės įmonės generaliniam direktoriui.

REKLAMA

O pabaigoje parašysiu asmeniškai. Kai kūrėme Laisvės partiją, į politiką ėjome „iš idėjos“. Pustrečių metų patogiuose odiniuose valdžios foteliukuose kai kam gal ir leido užsimiršti, iš kur atėjom, kas esam ir kur einam. Bet užsimiršo ne visi. Ir šitą grybelį kviečiu išnaikinti su napalmu, kol jis dar neišplito“, – rašo jis.

Dėl žmonos įsidarbinimo LTG iš pareigų traukiasi ekonomikos ir inovacijų viceministras

Sulaukus kaltinimų nepotizmu, kai „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupės korporatyvinių reikalų direktore buvo paskirta Agnė Belickaitė, iš pareigų nutarė pasitraukti jos sutuoktinis ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis.

REKLAMA
REKLAMA

„Traukiuosi iš ekonomikos ir inovacijų viceministrų ir tikiuosi, kad tai leis pabaigti šią keistą istoriją ir visiems grįžti prie svarbių klausimų valstybėje“, – socialiniame tinkle trečiadienio vakarą pranešė V. Jurgutis.

Jis atmetė kaltinimus nepotizmu ir sutuoktinės protegavimu, tačiau prezidentui pareikalavus atsakyti „už dalykus, kurių nebuvo“, nutarė atsistatydinti.

„Suprantu, kad norinčiųjų tikėti sąmokslo teorijomis nuomonės tai nepakeis, bet matau vienintelę galimybę nuimti vieną kaltumo prezumpciją, išmestą į viešąją erdvę, – aš nebūsiu viceministras, o mano žmona nebebus viceministro žmona“, – rašė V. Jurgutis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Žinodamas, kad niekas nieko neteisėto nepadarė, noriu pabandyti nuimti krūvį nuo niekuo dėtų žmonių. Šitą atsakomybę noriu prisiimti aš“, – tvirtino jis.

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį interviu TV3 televizijai pareiškė, kad dėl jos draugės įsidarbinimo LTG ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė turėtų pasvarstyti apie galimybę atsistatydinti.

„Aš manau, kad tai yra apgailėtinas žemos kultūros pavyzdys. Mums žadėjo kitokią politinę kultūrą 2020 metais, tačiau įvertinus jau virtinę tam tikrų istorijų arba nepotizmo atvejų, tenka daryti išvadą, kad ta politinė kultūra menkai tepasikeitė. Ir visiškai nesvarbu, kad galbūt šitai bebrų kartai neauga ūsai ar barzdų trūksta – bebras yra bebras tai yra, sakyčiau, gyvenimo būdas ir su tokiu gyvenimo būdu politikoje tikrai negalima taikstytis. Dėl tos priežasties aš manau, kad pati ministrė turėtų padaryti sprendimą, arba premjerė turėtų padaryti sprendimą“, – teigė G. Nausėda. 

REKLAMA

„Tikiuosi žingsnių, kurie yra susiję su pačia ministre (...). Visokiausi sprendimai yra įmanomi, įskaitant ir atsistatydinimą“, – sakė jis.

A. Belickaitė LTG grupės korporatyvinių reikalų direktore paskirta praėjusią savaitę, ji yra Laisvės partijos vicepirmininko bei ekonomikos ir inovacijų viceministro V. Jurgučio žmona, taip pat A. Armonaitės artima draugė, bendraklasė ir universiteto bendramokslė. 

„Lietuvos geležinkeliai“ yra pavaldūs Susisiekimo ministerijai, jos vadovą Marių Skuodį į postą delegavo Laisvės partija.

LTG grupės direktorius Egidijus Lazauskas sako pasirinkęs A. Belickaitę į korporatyvinių reikalų direktorės pareigas dėl jos profesionalumo iš kelių atrinktų stipriausių kandidatų, bet žadėjo kreiptis į išorės auditorius, kad šie dar įvertintų atrankos procedūrą. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų