Kažkada jau pabuvęs vidaus reikalų ministru ir turėjęs pasitraukti Raimondas Šukys vadovaus sveikatos apsaugai. Prezidentė Dalia Grybauskaitė nusprendė skirti liberalcentristą, buvusį nepartinių partijos lyderį ministru. Pareigas jis pradės eiti ne anksčiau kaip kovo 10 dieną, kai Seime prasidės pavasario sesija ir jis turės galimybę duoti priesaiką.

D. Grybauskaitė šiandien pasirašė dekretą dėl R.Šukio skyrimo sveikatos apsaugos ministru. Dekretas įsigalioja nuo jo pasirašymo dienos.

Pavesdama vadovauti Sveikatos apsaugos ministerijai šalies vadovė akcentavo, jog sistemos reforma turi būti tęsiama, vaistų kainos turi mažėti, o korupcija negali būti toleruojama bei palinkėjo "visokeriopos sėkmės, ištvermės ir sveikatos tokiame nelengvame poste".

Kalbėdama apie sveikatos apsaugos reformą, D. Grybauskaitė pabrėžė, kad jos tęstinumas turi būti garantuotas pačiu aukščiausiu lygiu.

Atkreipdama būsimojo ministro dėmesį į vaistų kainas, Prezidentė teigė, jog jis turįs garantuoti, kad jau priimti ir nuo balandžio pirmosios įsigaliojantys įstatymai, kurie reguliuoja antkainius, būtų efektyvūs ir žmonės "savo kišenėse pajustų" sumažėjusias vaistų kainas.

"Ministras įpareigotas asmeniškai imtis atsakomybės, kad korupcijos apraiškos ministerijoje, visuose lygmenyse, nuo paties mažiausio iki paties aukščiausio, būtų išgyvendintos ir kad ministras, turintis ir teisininko išsilavinimą bei didelę patirtį, imtųsi visų būtinų priemonių, kad korupcijos lygis taptų nulinis", - sakė Prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys.

REKLAMA

R. Šukio kandidatūrą į sveikatos apsaugos ministrus palaikė ir Premjeras Andrius Kubilius, ir valstybės vadovė. Jį vienbalsiai delegavo ir Liberalų ir centro sąjungos, kuriai pagal koalicijos sutartį ir priklauso šis postas, valdyba.

Iki šiol sveikatos apsaugos ministro pareigas laikinai eina finansų ministrė Ingrida Šimonytė. Ji vadovavimą Sveikatos apsaugos ministerijai perėmė iš atsistatydinti nusprendusio Algio Čapliko.

Veikilą pradėjo „nepartinių partijoje“R. Šukys politinę karjerą pradėjo 1996 metais politinėje partijoje, pasivadinusioje nepartinių judėjimu „Rinkimai 96“, kuriam pats  ir vadovavo su dabartiniu „Tvarkos ir teisingumo“  frakcijos Seime nariu Juliumi Veselka. 

Socialdemokrato Gedimino Kirkilo Vyriausybėje R. Šukys  dirbo vidaus reikalų ministru. Iš šių pareigų jis atsistatydino, kai neblaivus Skuodo rajono policininkas Aleksandrijos miestelyje automobiliu užmušė tris vaikus.

Jis nuo 2000 metų yra Seimo narys, o šią kadenciją eina Seimo Pirmininkės pirmojo pavaduotojo pareigas.

Išbandymai koalicijai

Naujo kandidato į sveikatos apsaugos ministro postą LiCS paieškos prasidėjo po to, kai kitas liberalcentristų politikas Algis Čaplikas įteikė atsistatydinimo prašymą, o prezidentė jį patenkino.


Rašyti komentarą...
G
Guga
2010-03-01 11:02:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
pagaliau poste žmogus, kuris gali sugebėt atsispirt tenykštėm farmacininkų ir gydytojų įtakom
Atsakyti
0

2010-03-01 11:03:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
gal kas ir įvyks
Atsakyti
0

H
Hi
2010-03-01 11:31:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
jo - sveiklatos min isterijai vadovaus eilinis lavonas .
Agonija tesesi - paciento mirties priezastis - skrodimas .
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų