Vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys pirmadienį įteikė atsistatydinimo pareiškimą premjerui Gediminui Kirkilui.

Tai patvirtino premjero atstovė Nemira Pumprickaitė.

Pasak jos, premjeras sprendimą dėl R.Šukio pareiškimo priims po ministro susitikimo su prezidentu Valdu Adamkumi, kuris vyks pirmadienį 11 valandą 30 minučių.

Pagal Konstituciją, ministrus skiria ir atleidžia prezidentas premjero teikimu.

Po Skuodo rajone policininko padarytos avarijos, nusinešusios trijų vaikų gyvybes, prezidentas V.Adamkus pirmadienį kviečia pasiaiškinti policijos generalinį komisarą Vytautą Grigaravičių ir vidaus reikalų ministrą R. Šukį.

Apie atsistatydinimą vidaus reikalų ministras prakalbo praėjusią savaitę po minėtos avarijos Skuodo rajone, kurios padarymu įtariamas rajono policijos pareigūnas.

Ministras dėl šio įvykio pareikalavo policijos generalinio komisaro V.Grigaravičiaus atsistatydinimo, o jei šis liktų pareigose - žadėjo pasitraukti pats.

Susitikime pas premjerą praėjusį šeštadienį R. Šukys teigė, kad tragiškas įvykis Skuodo rajone tik apnuogino septynerius metus policijoje brendusias problemas ir parodė, kad šalies policija ištikta krizės - tiek valdymo, tiek moralinės.

Liberalcentristas R. Šukys pareiškė nesitikintis su dabartiniu policijos vadovu atkurti šios institucijos autoriteto bei pakartojo laukiantis V. Grigaravičiaus atsistatydinimo, kitu atveju, žada pasitraukti pats.

REKLAMA

Ministras informavo premjerą, ko buvo imtasi bandant išjudinti esmines permainas policijoje ir pabrėžė, kad visi svertai policijos sistemos pertvarkymui duoti: parengta Policijos sistemos plėtros programa - aiškus planas, kas turi būti padaryta, kad policija atsinaujintų.

Policijos veiklos tobulinimui papildomai skirta daugiau kaip pusė milijardo litų, atlyginimai policininkams kiek įmanoma šiemet buvo didinami du kartus, nuo naujųjų metų policininkų algos didės dar 30 procentų. Dedamos visos pastangos, kad policija turėtų šiuolaikišką aukštąją mokyklą ir pareigūnai tarnybai būtų parengti tinkamai.

Tačiau nepaisant ministro pastangų, policijos vadovai esą delsia pradėti policijos sistemos pertvarkymą ir vilkina Policijos plėtros programos įgyvendinimą.

"Akivaizdu, kad atkurti policijos autoriteto su dabartiniu policijos vadovu neįmanoma. Negaliu pasiekti permainų su policijos vadovu, kuris viešai pripažįsta nežinantis, kaip pakeisti situaciją", - sakė ministras.

"Net ir po tragedijos Skuodo rajone negaliu nurodyti Policijos departamentui imtis kokių nors konkrečių priemonių, nes sulaukiu to paties atsakymo: "aš klausysiu tik prezidento". Tai nesąžiningas naudojimasis prezidento autoritetu. Visuomenė reikalauja atsakomybės iš manęs kaip ministro, tačiau įgaliojimai iš esmės pakeisti situaciją man įstatymais nesuteikti", - sakė R. Šukys.

V. Grigaravičius anksčiau sakė prisiimąs atsakomybę už tragediją ir pasitrauksiąs iš posto, jei bus toks "politinis sprendimas", bet "kaip policininkas" mano galįs toliau dirbti.

Premjeras G. Kirkilas "atsakomybę" padalijo visiems po lygiai - rajono policijos poskyrio vadovybei, policijos generaliniam komisarui, ministrui bei sau.


Rašyti komentarą...
P
Pirma
2007-11-12 10:36:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kaip jaučiasi Seimas, leisdamas vairuoti išgėrus?
Atsakyti
0

s
sveikinu
2007-11-12 10:45:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Suki. o kas bus toliau?? atsistatydinti lengviausia.....
Atsakyti
0

G
G
2007-11-12 10:46:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Teisingai. Per daug politika uzsiiminejo, mazai dirbo.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (22)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų