Prieš trejus metus griežtu papeikimu baustas vienas Renatos Smailytės pagalbininkų, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės vadas Genadijus Kuznecovas toliau sėkmingai lipa karjeros laiptais - jis paskirtas VSAT vado pavaduotoju.

Kaip praneša VSAT, į pareigas savo įsakymu jį paskyrė vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys, skelbia „Lrytas.lt“.

Ministras dienraščiui "Lietuvos žinios" pirmadienį teigė, kad G.Kuznecovas už komisijos išvadoje minimus nusižengimus prieš trejus metus buvo nubaustas griežtu papeikimu, drausminė nuobauda seniai nebegalioja. "Negalima visą gyvenimą žmogui kartą padarytos klaidos daryti kliūtimi į ateitį. Negaliu jo vėl už tą patį bausti. Nemačiau pagrindo jo neskirti į šias pareigas", - aiškino ministras. R.Šukys sakė seniai susipažinęs su saugumo slapta įrašytais pokalbiais, kai su G.Kuznecovu būdavo tariamasi dėl įtartinų asmenų praleidimo per sieną.

Pats G.Kuznecovas vakar savo paskyrimą "Lietuvos žinioms" pakomentavo taip: "Praėjo nemažai laiko, galėjau apsvarstyti ir įvertinti tai, ką padariau, už ką buvau nubaustas. Aš padariau atitinkamas išvadas."

G.Kuznecovo pavardę prieš keletą metų dažnai linksniavo Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūnai, tyrę tuometinio prezidento Rolando Pakso ir jo aplinkos veiklą. 2003-iųjų pabaigoje paskelbus garsiąją VSD pažymą "Dėl negatyvių tendencijų, keliančių grėsmę valstybės nacionaliniam saugumui" Seime buvo sudaryta laikinoji tyrimo komisija dėl galimų grėsmių Lietuvos nacionaliniam saugumui.

REKLAMA

Seimo laikinosios tyrimo komisijos išvadoje konstatuojama, kad "VSAT vadas Algimantas Songaila, pareigūnai Albinas Žymančius ir G.Kuznecovas, prašant R.Smailytei, per valstybės sieną be eilės praleisdavo abejotinos reputacijos asmenis". Už nusižengimą G.Kuznecovas vėliau gavo griežtą papeikimą.

Laikinojoje komisijoje dirbęs konservatorių lyderis Andrius Kubilius vakar labai nustebo, kai išgirdo žinią, kad skandalo dalyvis gavo itin aukštą postą. "Ir vidaus reikalų ministras, ir pasienio apsaugos vadovas turėtų nedelsdami paaiškinti tokią situaciją. Manau, per paskutines sesijos dienas dar bus progų pateikti klausimų vidaus reikalų ministrui. Visa tai keista", - sakė politikas.

G.Kuznecovas tarnybą VSAT pradėjo 1993 metais Pagėgių automobilių pasienio kontrolės praleidimo punkte operatyvinio budinčiojo pareigose. Vėliau ėjo įvairias pareigas VSAT, o nuo 1997 metų buvo paskirtas Pasienio policijos departamento Pagėgių pasienio policijos rinktinės vadu, nuo 2001-ųjų - Pagėgių rinktinės vadu.


Rašyti komentarą...
D
Durnių laivas
2007-07-02 23:43:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taigi pats R. Šukys neseniai kaltino R. Paksą su R. Smailyte...
Atsakyti
0

L
LIETUVA-"BANANU RESPUBLIKA"
2007-07-02 23:02:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pritariu p."Vienuolis"!
Atsakyti
0

V
Vienuolis
2007-07-02 22:02:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvą valdo mafija ir Albinas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų