Vyriausybė pirmadienį nepritarė kompensuojamųjų vaistų kortelės socialiai pažeidžiamoms grupėms įvedimui, kurį siūlė Sveikatos apsaugos ministerija. Pasak teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus, tokia kortelė tik būtų suteikusi farmacininkams galimybę pasipelnyti gaunant daugiau išmokų iš biudžeto lėšų.

„Tai buvo gana gudrus farmacijos kompanijų planas, kaip, įdėjus kažkiek milijonų, iš mokesčių mokėtojų pasiimti dar daugiau milijonų per kompensuojamų vaistų išmokas jiems. Ne šiandien laikas priimti tokius sprendimus ir įvelti valstybę į farmacijos kompanijų rinkodaros veiksmus“ , – pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo sakė ministras.

Pasak ministro, taikant pasiūlytą nuolaidų sistemą, kai kurie žmonės pirktų daugiau valstybės kompensuojamų vaistų, kadangi jiems jie kainuotų kiek mažiau, ir farmacininkai už tai pinigus atgautų iš valstybės.

„Yra tam tikros kortelės, privačiai veikiančios, tikrai nematau priežasties gauti šitą sistemą. Jei kas nors nori daryti tai savo sąskaita, tegu daro, bet įtraukti valstybę į tą rinkodaros programą tikrai nereiktų“, – sakė R. Šimašius.

Sveikatos apsaugos viceministrė Janina Kumpienė sakė, kad nuolaidas socialiai remtiniems asmenims dabar taiko gamintojas „GlaxoSmithKline Lietuva“, bet tai daro tik tam tikrose vaistinėse, kurios priklauso didiesiems tinklams. Dėl to ir to paties vaisto kaina skirtingose vaistinėse skiriasi.

REKLAMA

„Todėl mes inicijavome Sveikatos draudimo įstatymo pakeitimą, kuriuo norėjome perkelti tų nuolaidų kortelių valdymą į valstybės lygmenį, į Valstybinių ligonių kasų administravimą, tam, kad tose vaistinėse iš tiesų susivienodintų tų vaistų kainos ir tomis nuolaidomis galėtų pasinaudoti socialiai pažeidžiami sluoksniai, visi, gaunantys bet kurios rūšies pensiją ar šalpos kompensaciją. Tai praplėstų galinčių pasinaudoti kortele mastą“, – teigė J. Kumpienė.

Projekte buvo numatyta, kad vaistų gamintojų įmokoms į korteles ligonių kasose būtų suformuotas atskiras fondas, į kurį būtų pervedami pinigai tik vaistų priemokoms ir kuris nesusimaišytų su Privalomuoju sveikatos draudimo fondu.

Vyriausybei nepritarus įstatymui, lieka galioti dabar galiojanti tvarka. J. Kumpienė teigė, kad ateityje prie įstatymo pataisų dar bus grįžta.

R. Šukys: Vyriausybei pritrūko supratingumo

Vyriausybei pritrūko supratingumo, kad būtų įteisinta bendra kompensuojamųjų vaistų nuolaidų kortelė labiausiai socialiai pažeidžiamoms gyventojų grupėms. Jeigu Vyriausybė, o vėliau Seimas būtų priėmęs tokias įstatymo pataisas, dažniausiai vaistus vartojantys gyventojai būtų galėję jų įsigyti pigiau, ministerijos pranešime spaudai teigia sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys.

Pasak ministro, tam, kad atsirastų bendra kompensuojamųjų vaistų nuolaidų kortelė socialiai pažeidžiamoms gyventojų grupėms, Vyriausybės posėdyje labiausiai prieštaravo finansų, ūkio ir teisingumo ministrai.

„Galima tik apgailestauti, kad Vyriausybei pritrūko išminties ir supratimo, kad būtų įteisintos papildomos nuolaidos vaistams labiausiai pažeidžiamoms šalies gyventojų grupėms: pensininkams ir neįgaliesiems. Šiuo atveju Ministrų kabinete socialinės paramos idėjas įveikė pragmatinė laisvosios rinkos politika“, - pranešime cituojamas sveikatos apsaugos ministro patarėjas Martynas Marcinkevičius.


Rašyti komentarą...
s
sudoku
2012-09-17 23:31:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tegul vaistai (ypač kompensuojamieji) būna primokami TIEK ,kiek deklaruojama Kompens.Vaistų kainyne ir jų kainos VISOSE VAISTINĖSE BŪNA VIENODOS - užtektų prižiūrėti , kad visi žaidėjai laikytųsi taisyklių . Bet kaip nėra politinės valios - kad įstatymas VISIEMS vienodas , taip nėr ... tik šnekos, tik žodžiai...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų