REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įstatymas, per apkaltą iš prezidento pareigų pašalintam Rolandui Paksui atveriantis kelią į Seimą, perduodamas Konstituciniam Teismui (KT) svarstyti. Tai reiškia, kad R. Pakso dalyvavimui rinkimuose greičiausiai vėl iškils grėsmė, rašo „Kauno diena“.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo socialdemokratas Vytenis Andriukaitis parengė kreipimąsi į KT dėl neseniai parlamentarų priimtos ir prezidentės Dalios Grybauskaitės pasirašytos tokios Seimo rinkimų įstatymo pataisos: „Seimo nariu negali būti renkamas asmuo, kurį Seimas apkaltos proceso tvarka pašalino iš užimamų pareigų ar panaikino jo Seimo nario mandatą, jeigu nuo sprendimo pašalinti iš užimamų pareigų ar panaikinti Seimo nario mandatą įsigaliojimo dienos nepraėjo ketveri metai“.

REKLAMA

Pagal šį įsigaliojusį įstatymą 2004-aisiais iš prezidento pareigų per apkaltą pašalintas R. Paksas turi formalią galimybę vėl dalyvauti šių metų spalį vyksiančiuos rinkimuose.

Tačiau V. Andriukaičio parengtame kreipimesi į KT abejojama, ar priimtosios Seimo rinkimų įstatymo pataisos atitinka galiojančią šalies Konstituciją.

REKLAMA
REKLAMA

Socialdemokratas priimtąjį įstatymą pavadino „apgailėtinu konstitucinės ir teisinės sistemos griovimo pavyzdžiu“.

Kreipimąsi į KT iš viso pasirašė 32 Seimo nariai. Konstitucinė byla šiomis dienomis bus perduota KT.

Naujas kreipimasis į KT gali sugriauti R. Pakso planus vesti savo partiją į Seimo rinkimus. Paties R. Pakso ir jo vadovaujamos „Tvarkos ir teisingumo“ partijos atstovų įsitikinimu, reikia rinkėjams leisti apsispręsti, kuriuos politikus jie nori rinkti į Seimą. Todėl, pasak Tvarkos ir teisingumo frakcijos seniūno Valentino Mazuronio, „neturėtų būti daromos dirbtinės kliūtys tokiam rinkėjo pasirinkimui“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
rekomenduojame
  • Lengvi patiekalai su kalakutiena


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų