Tiek naujosios Vyriausybės, tiek ir socialinės apsaugos ir darbo ministro Rimanto Jono Dagio planuose - optimistinis užmojis, kad 2050 metais Lietuvoje gyventų 4 mln. gyventojų.
Vyriausybės programos paramos šeimai srityje kalbama apie tai, kad svarbiausi tautos išnykimo stabdymo tikslai yra šeima, vaikai ir elgesio skurdo įveikimas. Siekdama suvaldyti šiuos demografinius pokyčius Vyriausybė pasiryžusi skatinti gyvenimą šeimoje bei gimstamumą.
Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministro R. Dagio, norint pasiekti šį tikslą pirmiausia reikia skatinti, kad šeimos augintų bent po tris atžalas.
"Jeigu paliekame dabartines tendencijas, 2050-aisiais prognozuojame 2,8 mln. gyventojų. Jeigu stabdome šitą kreivę, jinai lieka prie 3,4 mln. Jeigu "užlaužiame" į viršų, tai jau reikia kalbėti apie tai, jog šeimos mažiausiai turėtų 3 vaikus", - interviu sakė ministras.
Ministro teigimu, labai svarbu išspręsti gimstamumo problemą, skirti tam daug lėšų ir stengtis atjauninti itin senėjančią Lietuvos visuomenę. R. Dagys pabrėžė, kad valstybė turi teikti finansinę paramą šeimoms, nuolat ieškoti įvairių rėmimo mechanizmų, kurie nuolat būtų tobulinami. Anot jo, viena efektyvi priemonė, padėsianti pasiekti šį tikslą - motinystės atostogų trukmės pailginimas - jau pradėta įgyvendinti.
"Tai turėjo didelį poveikį, nes iš karto gimstamumas padidėjo.(...) Aišku, tai mums sukelia papildomų piniginių problemų, bet čia yra džiugios, o ne liūdnos problemos", - kalbėjo R. Dagys.
Deja, pasak R. Dagio, esminis persilaužimas šioje vietoje galimas tik tada, kai visuomenėje bus sustiprinta pagarba šeimai.
"Jeigu šeimos institutas bus gerbiamas taip pat, kaip ir kitos prestižinės mūsų profesijos, jeigu motina, užauginusi penkis vaikus, bus gerbiama taip pat, kaip šalies Prezidentas, šią demografinę problemą mes išspręsime. Kiekvienas žmogus nori būti gerbiamas, vertinamas, tačiau iki šiol čia didžiulis mūsų praradimas, kad šeimą visiškai nuvertiname", - apibendrino ministras.