Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
turi kentėti normalūs vaikai...
pats didžiausias absurdas
Gal dabar pagalvos apie tuos, kurie dirba tik su didelių ir labai didelių spec.poreikių vaikais. Ką jie patiria darbe.Kiekviena diena gali baigtis tragiškai. O čia ateina vienas į klasę ir jau daroma tragedija.
Aš -prieš įtraukujį ugdymą. Lai su jais dirba specialistai,o teveliai tegul vykdo įtraukimą visuomenėje po pamokų jei taip jau nori,bet kaži ar norės to.Visada paranku nusiimti atsakomybės naštą.
Airijoje beveik 90%vaikų su spec poreikiais mokosi bendro lavinimo mokyklose, tačiau ten yra tokių vaikų integravimo sistema. Mokyklose yra atskiros mažos klasės (5-8vaikai ir du mokytojo padėjėjai) kuriose vaikai mokosi iki šeštos klasės. Ir palaipsniui šie vaikai yra įjungiami į mokyklos bendruomenę. Pradžioje jie susitinka koridoriuose per pertraukas, valgo kartu priešpiečius su visais vaikais, dalyvauja fizinio lavinimo pamokose, vėliau, priklausomai nuo to kas vaikui geriau sekasi - matematika ar kalbos, ar gamtos pamokos - jis nueina į tą pamoką,į normalią mokyklos klasę su 23-25 vaikais, kartą ar du per savaitę. O būdami penktoje klasėje jau nueina į vieną ar dvi pamokas kiekvieną dieną. Kada toks vaikas ateina į vidurinę mokyklą kur jau nebėra specialiųjų klasių nei jam, nei jo klasės draugams jokių traumų nebėra. Teisybės vardan reikia pasakyti kad Airijos vyriausybė tokiai integracijai skiria ketvirtadalį švietimo biudžeto, daugiau kaip du milijardus eurų kasmet o mokytojai Airijoje yra labai gerbiami ir atlyginimas už jų darbą yra didelis.
@Iš Airijos Airija yra Airija, o čia Lietuva. Gal galima ir patiems kažką savo sugalvoti.
@Kurkim savo Tai sukūrė ir kas iš to išėjo ?
Gal laikas suprasti,kad didziausias mokslas yra ismokti myleti ir gerbti vieni kitus, ir priimti tokius, kokie esame. Tai neikainuojama ir labai reikalinga. Ne kokie puikus mokslu rezultatai, nes dabar dirbtinis intelektas tam yra, bet kaip as galiu padeti kitam, salia esanciam atsiskleisti.
@Mokytoja Ne į temą.
Privačioms mokykloms suteikta privilegija nepriimti kitokių vaikų? Kodėl rengiamos valdiškos mokyklos. Tokia tvarka tai atskirties išsilavinimą didinimas. Bus elitas ir mažaraščiai vergai.
Bėkit bėkit mamos spec. Poreikių vaikais iš Lietuvos. Iš patirties patariu - privačiom mokyklom, net krikščioniškom, jūsų vaikai taip pat nereikalingi, čia visai ne piniguose reikalas.
Tie vaikai nukialiaus į mokymą į namus, kas yra cisiška tikra ,,gerosios,, reformos katastrofa, nes vienas iš tėvų iškrenta iš gyvenimo, taip pat kaip vaikas pilnai iškrenta iš sociumo, abu tampa atstumtais, o iš ten depresijos, neviltis, vėl pradės šokinėti nuo tiltų.
@Rūta K. Pone ar buvot klasėje kur mokosi autistai , man teko su sipnaregiu ir fizine negalą turinčiu anūku pabūti mokykloje taro autistų pusę metų ,tai prašau pabandykite pažiūrėčiau ar jūs ištvertumėt
Šita nesąmonė. Grįžta prie spec.mokyklų. ten vaikučiai tikrai ruošiami gyvenimui ir nepatiria patyčių
@UK nepasitvirtino Nėra jau tų spec. mokyklų, nuo jų ir pradėjo reformą, specialistus išvaikė, kad kelio atgal nebūtų.
@Rūta K. Nesamoniu nerasinek.
Ir politikų darbo brokas, už kurį jiems nereikia atsakyti. Pradėjo taupyti, naikindami spec.mokyklas su visa bazė ir t.t. Čia padaryta dirva privačioms mokykloms, kad neapsikentę sąlygų tėvai bus PRIVERSTI vesti gabius vaikus ten. Ne po klasės reikia vaikučius išmėtyti, o duoti ATSKIRĄ klasę mokykloje, kur dirbs specialistai.
@Čia kvailystė Labai teisingai
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos
Į viršų