Protestą Kaune dėl mokinių testavimo surengusiai organizatorei – bauda

Dalis prieš vaikų testavimą nuo koronaviruso nusiteikusių tėvų balandžio 26-ąją Kaune surengė protestą. Apie 200 tėvų su plakatais buvo susirinkę prie Kauno savivaldybės ir bandė įrodyti, kad vaikų testavimas yra prievarta ir net genocidas. Ir tai gali būti tik pradžia, nes ruošiami ieškiniai.

15

Prabėgus dviem savaitėms po šio protesto, kuriam nebuvo išduotas leidimas, policija pranešė, kad nubaudė jo organizatorę. Moteriai paskirta 70 eurų bauda.

Šią informaciją naujienų portalui tv3.lt patvirtino Kauno policijos atstovai: „Gegužės 5 d. atsakingam asmeniui (moteriai, gimusiai 1985 m.) surašytas administracinio nusižengimo protokolas pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeko 494 str. (Susirinkimų ir kitų renginių organizavimo reikalavimų pažeidimas) su administraciniu nurodymu susimokėti 70 eurų baudą.“

(15 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Prieš mokinių testavimą nusiteikę tėvai protestavo prie Kauno savivaldybės: „Tai yra prievarta“

Naujienų portalas tv3.lt rašė, kad mokinių interesams atstovaujanti organizacija Tėvų forumas skelbiasi surinkę keliolika tūkstančių eurų aukų ir žada kreiptis į teismą. Pradinukų testavimą visuomenės veikėjai prilygina nacistų metodams. Sveikatos ekspertai ragina tėvus nepamesti sveiko proto.

Tėvai piktinasi, kad, norėdami pradinukus leisti į mokyklas, turi juos kartą per savaitę testuoti kaupinių metodu. Nepasitenkinimą žmonės liejo kaip kas išmano: „Sveiką vaiką testuoti – tai atsiprašau.“

Proteste – ir jau girdėta antivakserių retorika: „Tik trumpam užsidėkim kaukes, tik trumpam. Dabar sako – tik truputėlį pasitestuokim. O nuo rugsėjo ką sakys? Skiepykitės, visi iš eilės – vaikai, suaugusieji.“

Jeigu mokyklos tam pasirengusios, kai kuriose savivaldybėse pradinukai jau gali grįžti į mokyklos suolus – su sąlyga, kad vaikai testuojasi kaupinių metodu. Jeigu tėvai tam prieštarauja – vaikai turi likti namie ir toliau mokytis nuotoliu.

Į protestą susirinkę žmonės aiškino, kad nėra reikalo testuoti sveikų vaikų. Jau metus nuolat skambančių medikų ir mokslininkų aiškinimų, kad koronavirusu galima sirgti ir besimptome forma bei taip užkrėsti kitus, protestuotojai negirdėjo arba nenorėjo girdėti.

REKLAMA

Užsikrečia rečiau

Sveikatos ekspertų tarybos narys profesorius Mindaugas Stankūnas aiškina, kad vaikai išties rečiau užsikrečia koronavirusu, Lietuvoje nuo jo, laimė, nemirė nė vienas mažametis. Tačiau leidus vaikams į mokyklas grįžti be testų, kyla didelė rizika naujiems užkrato židiniams, o virusą vaikai galėtų parnešti ir tėvams bei seneliams.

„Aš pats esu tėtis, turiu pradinukę, ji trečioj klasėj, ir pasirašiau, kad testą būtų galima daryti. Tai tikrai nėra žalingas, nei pavojingas, nei stresą keliantis dalykas. Vaikai tą virusą platina ir svarbu kaip galima daugiau priemonių taikyti, kurios sumažintų viruso plitimą“, – pasakojo Sveikatos ekspertų tarybos narys Mindaugas Stankūnas.

O visuomeninė organizacija Lietuvos tėvų forumas nusprendė eiti dar toliau – į teismą. Vaikų interesams atstovaujanti organizacija, turinti penkis tarybos narius, skelbiasi iš tėvų jau sulaukusi 13 tūkstančių eurų paramos kreipimuisi į teismą. Nes vaikų testavimas dėl koronaviruso, Tėvų forumo tarybos pirmininko žodžiais, tolygus nacistų metodams.

„Žydų pirmiausia nieks neuždarė į lagerį. Jiems pirmiausia neleido vaikščioti šaligatviais, o eiti kelkraščiais. Viskas prasidėjo po truputį. Neleido prekiauti vienom prekėm, po to kitom. Po to pasakė, kad į getus turit eit.  Jeigu nepasipriešinam neteisybei, kuri vyksta nuo mažų dalykų, tik laiko klausimas, kada ta neteisybė, teisių, laisvių suvaržymas ir žmonių pavergimas taps grandioziniu“, – teigė Tėvų forumo pirmininkas Darius Trečiakauskas.

„Kad nacių metodai, net neįsivaizduoju, kaip pakomentuoti. Tai nieko bendra neturi. Tai, ką siūlome tėveliams daryti, yra mokslu patikrinta, yra studijos“, – kalbėjo M. Stankūnas.

Sveikatos ekspertų tarybos narys Stankūnas ragina tėvus mąstyti racionaliai ir remtis mokslu. „Visada kviečiu ir prašau žmonių sąmoningumo ir įsiklausymo. Visi mes šitos kovos dalyviai ir labai svarbu ją laimėti“, – sakė M. Stankūnas.


Rašyti komentarą...
D
Dalia
2021-05-10 14:11:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip ir turi buti, nereikia galvoti tik apie savo dievaiti. Mes visi norime buti sveiki. Kontrole turi buti.

Atsakyti
-12

T
TIESA
2021-05-10 14:14:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
UZ VISKA DUODA BAUDAS
Atsakyti
-7

J
Jonas
2021-05-10 14:11:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žodžio laisvė - ne, negirdėjau. Dabar reikia paklausti valdžios ar galima savo mintis išreikšti ir jie nusprendžia taip ar ne, pagal naudą jiems...
Atsakyti
-13

SKAITYTI KOMENTARUS (17)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų