Kaip sugebėjo panevėžietis verslininkas prisigretinti prie vieno įtakingiausių Panevėžio apygardos prokurorų - Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo (ONKT) skyriaus vadovo Gintaro Malčiausko - ir pakreipti su narkotikais įkliuvusio brolio bylą naudinga linkme?  „Respublika“ išsiaiškino, kad prokuroro ir jo karjerą sužlugdžiusio verslininko draugystė prasidėjo nuo... vagystės tyrimo.

Teismui perdavus buvusio Panevėžio apygardos prokuroro G.Malčiausko, kuris kaltinamas piktnaudžiavimu tarnyba dėl turtinės naudos ir trukdymu ikiteisminio tyrimo pareigūnams, bylą paaiškėjo, kad jis globojo vieną turtingą Panevėžio verslininką D.K., iš kurio už paslaugas jis įtariamas gavęs didelę pinigų sumą.

G.Malčiauskas, kaip teigiama kaltinamajame akte, D.K. prašymu nuo kalėjimo 2005 metais išgelbėjo narkotikų platinimu įtartą verslininko brolį, o paskui trukdė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnams tirti po paties verslininko bendrovės mokesčių slėpimo bylą.  Kaip pavyko išsiaiškinti, G.Malčiauską ir D.K. minėtoji narkotikų byla tik labiau suartino, o iš tiesų jų pažintis prasidėjo nuo vagystės.

Tyrė vagystės bylą

2005 metais Panevėžio nusikaltėliai pavogė prabangų per 150 tūkst.  kainavusį D.K. visureigį „VW Touareg“. Automobilis buvo išvarytas iš verslininko namo kiemo Naujamiesčio seniūnijoje. Vagys išvažiavo apšvarinę name puotavusios kompanijos drabužių kišenes ir radę raktelius.

REKLAMA

Nusikaltimo tyrimą kontroliuoti ėmė apygardos prokuratūros ONKT skyrius.  Operatyviniais būdais buvo nustatyta, kad vagiant automobilį dalyvavo už panašius nusikaltimus jau teistas Andrejus Surinovas, pravarde Sūris.

Netrukus, klausantis įtariamųjų telefoninių pokalbių, buvo nustatyta, kad „VW Touareg“ slepiamas viename Anykščių rajono kaime.

Kriminalistai, sužinoję, kad jau rastas automobilio pirkėjas, surengė pasalą. Įtariamieji buvo užklupti, kai pakeitę VW valstybinius numerius bandė išvažiuoti. Nors kriminalistai panaudojo ginklus, nusikaltėliai sugebėjo pasprukti.

Už šią vagystę Panevėžio vagys buvo pasiųsti už grotų, bet kur yra automobilis, jie taip ir neprasitarė.

Verslininkas prarado viltį atgauti automobilį, bet dėl to pernelyg neliūdėjo.  Jam liko ryšiai su G.Malčiausku, tuo verslininkas netruko pasinaudoti, kai po kelių mėnesių reikėjo gelbėti brolį. Kaip parodė vėlesni įvykiai, per tuos ryšius jį patį užgriuvo bėdos. D.K. už kurstymą į teisiamųjų suolą sės kartu  su G.Malčiausku.

Beje, dingęs automobilis priklausė „Hanza lizingui“, nuostolius padengė draudimo bendrovė „PZU draudimas“.

Atsirado Klaipėdoje

Po trejų metų draudimo bendrovei nusišypsojo laimė. „VW Touareg“ netikėtai aptiktas Klaipėdoje.

Praėjusį sausį uostamiesčio teisėsaugininkams pavyko išaiškinti vagių gaują.  Tauragėje viename garažų per kratą surastas automobilis „BMW X5“ suklastotais kėbulo identifikaciniais numeriais. O Klaipėdoje, automobilių saugojimo aikštelėje Kaštonų gatvėje, rastas dar vienas toks pat visureigis ir dar du automobiliai - „Mercedes-Benz CL 55 AMG“ ir Panevėžyje pavogtas „VW Touareg“.  Visų jų identifikaciniai numeriai buvo pakeisti.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų