Prokurorai peržiūrės sprendimą netirti G.Landsbergio šeimos verslo

Prokurorai visapusiškai nepatikrino socialdemokratų pateiktos informacijos apie konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio šeimos verslą, todėl turės iš naujo spręsti, ar pradėti ikiteisminį tyrimą, nusprendė Vilniaus miesto apylinkės teismas.

„Kadangi prokuroro Arūno Stankevičiaus nutarimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą yra priimtas neišanalizavus visų reikšmingų procesinio sprendimo priėmimui aplinkybių ir visapusiškai nepatikrinus pareiškėjos pareiškime dėl galimai padarytos nusikalstamos veikos nurodytų aplinkybių, toks nutarimas (...) yra naikintinas“, - rašoma teismo nutartyje, kurią BNS antradienį perdavė Socialdemokratų partija.

Ši nutartis gali būti skundžiama per septynias dienas nuo jos nuorašo gavimo dienos. Teismas sprendimas priimtas kovo 14 dieną.

Į Generalinę prokuratūrą rugsėjo pabaigoje kreipėsi Seimo socialdemokratai. Seimo socialdemokratų frakcija paprašė prokurorų ginti viešąjį interesą ir įvertinti, kaip lengvatinėmis sąlygomis G.Lansbergio sutuoktinės Austėjos Landsbergienės privačiai Karalienės Mortos mokyklai buvo išnuomotos „Lietuvos energijos“ įmonių grupei priklausančios bendrovės „NT valda“ patalpos Vilniaus senamiestyje, Gervėčių gatvėje.

REKLAMA

Socialdemokratai prašė prokurorų ištirti, ar „NT valdos“ vadovas Olafas Martensas „neviršijo savo įgaliojimų, nepažeidė įstatymų ir ar savo veiksmais nepadarė žalos valstybei“. Kaip nurodė Seimo socialdemokratai, bendra mokyklos komplekso statybų vertė - apie 7 mln. eurų, o lėšas projektui valstybės įmonė esą ketina skolintis.

Vilniaus apygardos prokuratūra nusprendė nepradėti ikiteisminio tyrimo sausio pabaigoje.

Be kitų įstaigų, Valstybės kontrolė gali būti įpareigota atlikti Karalienės Mortos mokyklos auditą. Dėl to antradienį spręs Seimas.

Seimo Antikorupcijos komisija yra nustačiusi, kad A.Landsbergienė, su bendrove „NT valdos“ sudariusi preliminarią sutartį dėl naujos mokyklos statybos, siekė, kad „valstybės valdoma įmonė savo lėšomis sukurtų jos verslui reikalingą infrastruktūrą ir ją išnuomotų“.

Pasak A.Landsbergienės, informacija, jog Karalienės Mortos mokykla gavo ypatingas sąlygas ir jog valstybės įmonė „NT valda“ investavo į patalpų infrastruktūrą, yra melaginga. Ji teigia investavusi į tas patalpas apie 175 tūkst. eurų.

2,5 tūkst. kvadratinių metrų ploto kompleksą Vilniaus Gervėčių gatvėje mokykla išsinuomojo 2013 metais, mokant maždaug 3 eurus už kv. metrą. 2015 metų rugsėjį A.Landsbergienė pasirašė sutartį su „NT valdomis“ dėl naujos mokyklos statybos pastarosios lėšomis, o darbų vertė – apie 7 mln. eurų (su PVM).

 


Rašyti komentarą...
s
slidi oi slidi giminele
2016-03-22 12:22:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
II kl mokytojos priverte pirmokus pirkti V.Laqndsbergio knyga 'arkli dominyko sapnas''-nu niekaip nesuprantu knyga apie 6 eurai,bet vaikai turi vadovelius ir dar kazka reikia pirktiu nes taip nori mokytoja ir butent sios gimineles ir beje nesuprantu kuo ta knyga naudinga,dar sakyciau,kad vaikas privalo ja perskaityti o db butent reikia pirkti
Atsakyti
0

n
n
2016-03-22 12:31:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Issisuks...Jie prie visu santvarku prisitaiko.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų