Prokuratūra paaiškino, kodėl atsisako komentuoti prezidentės ir E. Masiulio pokalbius

Prokuratūra teigia, kad nusikaltimo požymių neturintis politikų elgesys nebuvo ikiteisminio tyrimo dalyku, ir atsisako komentuoti buvusio liberalų lyderio Eligijaus Masiulio teiginius apie susirašinėjimą su prezidente Dalia Grybauskaite.

„Aiškiai neturintis nusikalstamų veikų požymių Lietuvos politikų elgesys nebuvo šio ikiteisminio tyrimo dalyku. Todėl duomenys apie neturinčius nusikalstamų veikų požymių Lietuvos politikų tarpusavio kontaktus šiame ikiteisminiame tyrime nebuvo renkami“, – rašoma Generalinės prokuratūros komentare BNS.

Dienraštis „Lietuvos rytas“ paviešino ištraukas iš, laikraščio teigimu, prezidentės Dalios Grybauskaitės susirašinėjimo elektroniniu paštu su E. Masiuliu.

Daugiausia dėmesio sulaukė epizodas apie kandidatus į generalinio prokuroro pareigas.

Anot paskelbtos ištraukos, D. Grybauskaitė parašė, kad LNK žurnalistas Tomas Dapkus „kalba nesąmones“ apie Evaldą Pašilį ir pasiūlė „perduoti linkėjimus“ televiziją valdančio koncerno „MG Baltic“ vadovui Dariui Mockui, „kad patrauktų savo skaliką“.

REKLAMA

Kyšio ėmimu įtariamas, bet savo kaltę neigiantis E. Masiulis „Lietuvos ryto“ televizijai pareiškė, kad prokuroras Justas Laucius iš pradžių buvo žadėjęs laiškus aptarti per apklausą, vėliau to nepadarė. E. Masiulis teigia prašęs įtraukti laiškus į bylos medžiagą, tačiau prokuroras atmetė prašymą.

Prokuratūra, paklausta apie šiuos teiginius, pareiškė, kad gynybos pozicijų nekomentuoja.

„Prokuratūra nekomentuoja kaltinamųjų šioje byloje gynybos pozicijų, jų pastebėjimų apie ikiteisminio tyrimo eigą, nepasisako dėl galiojančių prokuroro nutarimų, kuriais išspręsti kaltinamųjų prašymai, pagrįstumo, o taip pat – kaltinamųjų įspūdžių apie, jų nuomone, prokuroro ketintus su jais atlikti, bet neatliktus ikiteisminio tyrimo veiksmus“, – nurodė prokuratūra.

Ji teigė, kad visos reikšmingos E. Masiuliui inkriminuotų nusikaltimų įrodinėjimui aplinkybės ikiteisminio tyrimo metu yra nustatytos.

 

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų