Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Koronaviruso atvejų skaičiai kasdien išlieka itin aukšti. Penktadienį vėl užfiksuota beveik 4 tūkst. naujų užsikrėtimų. Visgi, specialistai pastebi, kad tai nereiškia, jog situacija drastiškai blogėja.

Koronaviruso atvejų skaičiai kasdien išlieka itin aukšti. Penktadienį vėl užfiksuota beveik 4 tūkst. naujų užsikrėtimų. Visgi, specialistai pastebi, kad tai nereiškia, jog situacija drastiškai blogėja.

REKLAMA

Penktadienį Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Visuomenės sveikatos fakulteto profesorius Mindaugas Stankūnas pasidalijo savo mintimis „Facebook“ paskyroje. Anot jo, apie karantiną Lietuvoje kol kas net negalvojama.

„Šiandien sulaukiau kelių keistų paklausimų, kad esą jau planuojamas naujas karantinas. Atsakingai galiu pasakyti, kad abejose ekspertų tarybose, kuriose man tenka dalyvauti, jokie karantino įvedimo planai nėra svarstyti. Vyriausybė yra nustačiusi 240 reanimacijos ir intensyviosios terapijos (RITS) lovų užimtumą, kaip ribą karantino skelbimui. Kiek žinau, tai šis rodiklis kol kas nėra pakeistas.“

Profesorius net pabrėžia, kad nuo karantino tolstame, o ne artėjame.

„O jei pažiūrėtume į RITS lovų užimtumo dinamiką Lietuvoje, tai mes bent jau kol kas „tolstame“ nuo karantino, o ne prie jo „artėjam“. Gal situacija ir pasikeis su RITS užimtumu, tačiau ateinantys vis naujesni duomenys iš kitų šalių leidžia nedrąsiai viltis, kad tokių griežtų priemonių gali ir neprireikti. Naujausias Berklio universiteto (JAV) mokslininkų tyrimas atskleidė, kad Omikrono atmainos atvejų hospitalizacijos tikimybė buvo 53 proc., gydymui RITS – 74 proc., o mirties nuo COVID-19 net 91 proc. mažesnė nei lyginant su Delta. Laikau stipriai suspaudęs kumščius, kad taip būtų ir pas mus“, – rašo jis.

REKLAMA

Lietuvoje – 3947 nauji koronaviruso atvejai, dar 10 mirčių

Praėjusią parą nustatyti 3947 nauji COVID-19 atvejai, mirė 10 žmonių, rodo penktadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

Devyni mirusieji buvo nepaskiepyti arba paskiepyti nepilnai.

Praėjusią parą 1277 žmonės buvo paskiepyti pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze, iš viso buvo paskiepyta 13,9 tūkst. žmonių.

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1054 COVID-19 sergantys pacientai – keliasdešimt mažiau nei prieš parą, 88 iš jų – reanimacijoje.

Šalyje praėjusią parą atlikta apie 21 tūkst. molekulinių (PGR) ir 4,6 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų toliau auga ir siekia 1438,5 atvejo. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis kiek sumažėjo ir siekia 18,5 procento.

Nuo pandemijos pradžios šia infekcine liga Lietuvoje susirgo beveik 560 tūkst. gyventojų, nuo jos mirė 7,6 tūkst. žmonių.

REKLAMA
REKLAMA

Ligoninės ir mirtys

Praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 105 žmonės – beveik tiek pat, kiek buvo ankstesnę parą.

52 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, deguonis papildomai tiekiamas 893 žmonėms.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys anksčiau yra sakęs, kad griežtos pandemijos valdymo priemonės būtų pradedamos taikyti tuo atveju, jeigu šalies gydymo įstaigose būtų užimta 240 reanimacijos lovų.

Nuo COVID-19 praėjusią parą mirė penki vyresni nei 70-ies metų žmonės, po du mirusiuosius priklausė 90–99, 80–89 metų grupėms, dar vienam žmogui buvo per 60-imt metų.

Pilnai paskiepytas buvo vienas iš jų – vyresnis nei 80-ies metų žmogus.

Iš 7618 žmonių, iki šiol mirusių nuo COVID-19, pilnai paskiepyti buvo 689. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejama 14,4 tūkst. mirčių.

Vakcinacija

Iki šiol mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta apie 1,93 mln. žmonių. Pilnai vakcinuota – 1,05 mln. gyventojų, dar 797 tūkst. pilnai paskiepytųjų yra gavę ir sustiprinančiąją vakcinos dozę.

REKLAMA
REKLAMA

Tarp pilnai paskiepytųjų Statistikos departamentas neįtraukia sustiprinančiąją dozę gavusių žmonių, jie skaičiuojami atskirai.

Lietuvoje mažiausiai vieną skiepo dozę yra gavę 69,1 proc. gyventojų.

Neskaičiuojant gruodį pradėtos skiepyti jauniausios vaikų grupės, kur paskiepyta 4,1 proc. vaikų, mažiausiai pasiskiepijusiųjų yra tarp 12–15 metų vaikų – 37,6 procento.

Vyriausių šalies gyventojų, kuriems per 80 metų, paskiepyta 72,1 procento.

Iš viso Lietuvoje iki šiol gauta apie 6,39 mln. vakcinų dozių, skiepyti sunaudota 4,3 mln. iš jų. 

Šiuo metu koronavirusu tebeserga 31 tūkst. žmonių – maždaug 1,5 tūkst. daugiau, lyginant su ankstesne para.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų