REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuva ištrūko iš juodosios epidemiologinės zonos, tačiau ar yra pagrindo džiaugtis? Lietuva – vis dar 2 pagal sergamumą Europos Sąjungoje. Ar vis daugiau atlaisvinimų turės įtakos?

Lietuva ištrūko iš juodosios epidemiologinės zonos, tačiau ar yra pagrindo džiaugtis? Lietuva – vis dar 2 pagal sergamumą Europos Sąjungoje. Ar vis daugiau atlaisvinimų turės įtakos?

REKLAMA

Apie tai – pokalbis su Sveikatos tarybos nariu profesoriumi Mindaugu Stankūnu.

Nuo ryto džiaugiamės, kad Lietuva išėjo iš tos juodosios zonos. Prieš kelias dienas kalbėjome, kad ta trečioji banga lūžo. Girdime ir kitas žinias, kad Lietuva – antra pagal sergamumą Europoje. Kaip vertinti? Kokia ta situacija?

Aišku, situacija – sudėtinga. Mes vis dar turime nemažai atvejų. Kas yra svarbu, pas mus – aiškūs ir teigiami ženklai. Lietuva per paskutines savaites parodė fantastiškai ženklų situacijos gerėjimą. Atvejų skaičius krito įspūdingu tempu. Jei mes lyginame situaciją su kitomis šalimis, turime prisiminti momentą, kad Lietuva testuoja labai daug. Jei testuotumėme mažiau – mažiau būtų ir atvejų. Lietuvos reagavimą reikėtų įvertinti per testavimo prizmę. Dėl šios priežasties turime ir didelius skaičius.

Pastarosiomis dienomis girdime, kad Kaunas vejasi ir jau beveik lenkia Vilnių užsikrėtimų skaičiumi. Kauną ilgą laiką laikėme pavyzdžiu. Kaip vertinti tai? Gal čia mokinių grąžinimas į mokyklas turėjo įtakos?

REKLAMA
REKLAMA

Vilnius padarė didelį teigiamą šuolį. Manau, kad matydami situacijos gerėjimą turėtumėme prisiminti Vilnių. Vilnius tikrai pagerino epidemiologinę situaciją ir aplenkė Kauną. Tas aplenkimas nėra didelis, bet jei žvelgtumėme į pandemijos dinamiką, tai tiek Vilniuje, tiek Kaune atvejų skaičiai mažėja. Tendencijos didmiesčiuose yra panašios.

REKLAMA

Nuo kitos savaitės įsigalios galimybių pasas. Ar tie atlaisvinimai yra priimami tinkamu laiku? Ar žmonės nenumos į viską ranka?

Reikėtų pasakyti, kad tas virusas niekur nesitraukia. Atsargumas turi išlikti. Jei žvelgtumėme į kitas šalis, pavyzdžiui, Taivanas. Ta valstybė ilgą laiką buvo laikoma pavyzdžiu. Pavyzdžiu, kaip tvarkytis su koronavirusu. Dabar skaitome pačių taivaniečių vertinimą ir jie sako, kad labai anksti patikėjo savo sėkme ir atsipalaidavo. 

Kas mums suteikia daugiau pasitikėjimo ir atlaisvinimai neatrodo baisūs? Mes turime daug žmonių vakcinuotų. Virš 30 proc. vakcinuotų, dar dalis, kuri įgyjo imunitetą natūraliai. Tai leidžia mums laisviau judėti ir laisviau priimti sprendimus. Manau, kad atlaisvinimai neturėtų padaryti ženklesnės įtakos epidemijos raidai.

Visą pokalbį žiūrėkite vaizdo įraše, kurį rasite straipsnio pradžioje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų