• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Profesinės karo tarnybos kariai negalės ne tarnybos tikslais vykti į pavojų Lietuvos nacionaliniam saugumui keliančias valstybes, ketvirtadienį nusprendė Seimas.

Profesinės karo tarnybos kariai negalės ne tarnybos tikslais vykti į pavojų Lietuvos nacionaliniam saugumui keliančias valstybes, ketvirtadienį nusprendė Seimas.

REKLAMA

Už tai numatančias pataisas balsavo 78 parlamentarai, nė vienas nebuvo prieš ir nesusilaikė.

„Kai kurie kariai turi leidimus dirbti su slapta arba visiškai slapta informacija, tam, kad būtų išvengta, sakyčiau, negerų atvejų, manau, kad tikrai reikėtų pritarti šiai pataisai“, – prieš balsavimą sakė buvęs kariuomenės vadas konservatorius Arvydas Pocius.

Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo pakeitimus inicijavo Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Pagal patvirtintą projektą, valstybes ar teritorijas, į kurias bus draudžiama keliauti kariams, tvirtins Vyriausybė.

KAM gruodžio pradžioje jau paskelbė parengė pirminį tokių valstybių sąrašą. Jame – Rusija ir jos okupuotas Krymas, Baltarusija, Armėnija, Azerbaidžanas, Kazachstanas, Kinija, Kirgizija, Moldovos Padniestrės regionas, Tadžikistanas, Turkmėnistanas, Uzbekistanas, Sakartvelo Abchazijos ir Pietų Osetijos regionai.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat profesinės karo tarnybos kariai negalės vykti į užsienio valstybes ar jų teritorijas, į kurias Užsienio reikalų ministerija šalies piliečiams rekomenduoja nevykti arba iš kurių rekomenduoja nedelsiant išvykti.

REKLAMA

Numatomos išimtys

Pagal pataisas, Vyriausybė galės nustatyti atvejus, įskaitant išimtis dėl asmeninių aplinkybių, ir tvarką, pagal kurią profesinės karo tarnybos karių vykimas į sąraše esančias užsienio valstybes ar teritorijas būtų galimas turint leidimą arba deklaravus informaciją apie išvykimą.

Krašto apsaugos ministerijos teigimu, minėtas draudimas susijęs su nacionalinio saugumo interesais.

Rugsėjo pabaigoje Nacionalinio krizių valdymo centras paskelbė, kad vykti į Rusiją, Baltarusiją ir kitas Lietuvai grėsmę keliančias šalis negalės su įslaptinta informacija dirbantys žmonės.

REKLAMA
REKLAMA

Riboti kai kurių Lietuvos piliečių išvykas į nedraugiškas valstybes nutarta, atsižvelgus į tai, kad jau kurį laiką Baltarusijos žvalgybos tarnybos yra suaktyvinusios veiklą pasienyje ir savo teritorijoje.

Ketvirtadienį priimtose Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo pataisose taip pat numatyta papildomų socialinių garantijų kariams, priemoka už pavadavimą, didinama išmoka buitinėms išlaidoms, tarnybinio atlyginimo koeficientas, nustatytas tėvadienis ir vieną vaiką iki 12 metų auginantiems kariams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų