Privačiai koronaviruso tyrimus atlieka dvi laboratorijos

Mokamai testus dėl koronaviruso šiuo metu atlieka dvi iš penkių tą daryti galinčių privačių laboratorijų, likusios trys pradėti testuoti gyventojus ketina artimiausiu metu – šią arba kitą savaitę.

Už pinigus testai dėl koronaviruso atliekami „SK Impeks Medicinos diagnostikos centre“ bei „Baltic Medics“ laboratorijoje. 

„Mokamai testuoti pradėjome nuo gegužės vidurio. Kasdien atliekame maždaug po 20 testų. (...) Poreikis tikrai yra, žmonės skambina, nori išsitirti, yra išvažiuojančių į užsienį dirbti“, – BNS sakė „Baltic Medics“ laboratorijos kokybės vadovė Ilona Osminina.

Anot jos, per šį laikotarpį ištirta apie 150–200 žmonių.

Panašiai tiek yra ištyręs ir „SK Impeks Medicinos diagnostikos centras“.

„Sulaukiame daug norinčių tiesiog pasitikrinti, o ypač didelį susidomėjimą jaučiame iš šalies įmonių, planuojančių atnaujinti darbą biuruose ir besirūpinančių sugrįžtančių darbuotojų saugumu“, – BNS teigė įmonės Laboratorinės diagnostikos centro vadovė Ina Šapranauskienė.

Privačiose laboratorijose tyrimo dėl koronaviruso kaina svyruoja nuo 70 iki 80 eurų.

Nė vienam iš privačiai tirtų asmenų koronavirusas kol kas nebuvo nustatytas.

„Kam tai buvo aktuali informacija, tas ją galėjo susirasti“

Trečiadienį Sveikatos apsaugos ministerija BNS patvirtino, kad norintiems išsitirti dėl koronaviruso, testus atlikti galima ir mokamai privačiose laboratorijose.

Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, tą daryti leidžiantis ministro įsakymas pasirašytas gegužės 6 dieną.

Paklaustas, kodėl ministerija apie šį sprendimą neinformavo anksčiau, spaudos konferencijoje trečiadienį sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sakė, kad tiems, „kam tai buvo aktuali informacija, tas ją galėjo susirasti ir susirado“.

„Tikrai mes nenorim skatinti žmonių važiuoti ir tirtis. Tirtis reikia tada, kai tam yra priežastis. Net ir be būtinybės vykdėme profilaktinius tyrimus“, – kalbėjo ministras.

„Kažkokio poreikio ypatingai skelbti, reklamuoti privačias laboratorijas, jų komercinę veiklą, raginti gyventojus važiuoti tirtis, išleidžiant pinigus, kai tam nėra būtinybės, tikrai nei matėm reikalo, nei dabar ragintume ten važiuoti“, – pridūrė jis.

REKLAMA

Anot ministerijos, mokamus tyrimus COVID-19 nustatyti gali atlikti tik penkios privačios laboratorijos.

Žada pradėti tirti šią arba kitą savaitę

Trys iš jų – „Diagnostikos laboratorija“, „Medicina practica laboratorija“ bei „Invitro diagnostika“ – tyrimų dėl koronaviruso šiuo metu dar neatlieka.

„Ne taip seniai mes ir sužinojom, kad galim organizuoti mėginių paėmimą. Kadangi tai kitoks procesas, turėjom pasiruošti labai stipriai. (...) Dar nė vieno nepriėmėme, yra skambinančiųjų, mes juos registruojame ir organizuosime mėginių paėmimą“, – BNS teigė „Diagnostikos laboratorijos“ direktorė medicinai Dangira Babenskienė.

„Šiandien dienai turim, berods, septynis žmones, kurie laukia eilėje, kada mes juos pasikviesime. Šią savaitę planuojame“, – pridūrė ji.

„Medicina practica laboratorijos“ direktorius Svajūnas Barakauskas BNS sakė, kad įmonė ministro įsakymą matė ir ruošėsi galimybei atlikti testus dėl koronaviruso, tačiau delsė, nes nebuvo tikri, ar tą tikrai galima daryti.

„Žinokit, esu atsargesnis, geriau yra, kai oficialiai pasako, tada neišimsi iš dainos žodžių. (...) Dar ne taip būčiau supratęs. Ant grėblio visada spėsi užlipti“, – kalbėjo jis.

Pasak S. Barakausko, testuoti gyventojus įmonė galėtų pradėti „kad ir šiandien“.

„Invitro diagnostika“ registruoti norinčiuosius išsitirti planuoja nuo kitos savaitės.

„Privačiai skambučių tik po šios dienos sulaukėme, nebuvo antplūdžio, kad norima atlikti tyrimų“, – BNS sakė direktorės pavaduotoja Laura Bakanė.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė sako, kad centras iš laboratorijų gauna visą su koronaviruso tyrimais susijusią informaciją, įskaitant testus, kurie atliekami mokamai.

„Kadangi šios laboratorijos atlieka tyrimus ir pagal valstybės užsakymą, tai jie Nacionalinei visuomenės sveikos priežiūros laboratorijai pateikia visą informaciją, kiek atliko testų per dieną, neišskiriant, kiek jų buvo komercinių, kiek – nekomercinių“, – BNS komentavo R. Lingienė.

REKLAMA

Nuo praėjusios savaitės ministerijos sprendimu mobiliuosiuose punktuose nebeliko galimybės dėl koronaviruso išsitirti profilaktiškai.

Mobiliuosiuose punktuose pirmiausia tiriami žmonės, kurie jaučia bent vieną iš ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomų arba kurie dėl lengvos koronaviruso formos gydėsi namuose, o tyrimą turi atlikti, kad patvirtintų pasveikimą.

Taip pat tie asmenys, kuriems skirtos planinės medicininės procedūros, išskyrus odontologijos ir burnos priežiūros paslaugas, žmonės, priimami į socialinės globos įstaigas ilgalaikei arba trumpalaikei globai bei grįžusieji iš užsienio.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų