Prezidentas Valdas Adamkus iškart po to, kai ketvirtadienį Seime prisiekė naujoji 15 - oji Vyriausybė, ketvirtadienio vakarą sušaukė neįprasto formato susitikimą, kurį patys susitikimo dalyviai komentavo itin aptakiai. Viena pagrindinių temų - galinčios kilti grėsmės ir jų prevencija, be kita ko, prognozuojant, kad ekonominė ir finansinė padėtis gali dar labiau blogėti.

Susitikime dalyvavo aukščiausi šalies vadovai - prezidentas Valdas Adamkus, Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas, premjeras Andrius Kubilius, taip pat - Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorius Povilas Malakauskas bei Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Arvydas Anušauskas, prezidento patarėjas saugumo klausimais Mindaugas Ladiga.

Po beveik dvi valandas užtrukusio susitikimo prezidento atstovė spaudai Rita Grumadaitė teigė, jog šalies vadovas įgaliojimus gavusios naujosios valdžios atstovus pasikvietė nacionalinio saugumo klausimams aptarti.

Seimo pirmininkas A. Valinskas ir premjeras A. Kubilius atsakydami į žurnalistų klausimus savo ruožtu teigė, jog kalbėta ir apie grėsmes, galinčias kilti aštrėjant ekonominei krizei, galimą tokių grėsmių prevenciją ir glaudesnį visų valdžių, taip pat ir VSD, bendradarbiavimą.

„VSD yra viena iš tų institucijų, kurios užtikrina stabilumą valstybėje, kadangi mes esame ne pačioje palankiausioje politinėje situacijoje dėl kaimynystės ir visų kitų dalykų. Ir tos problemos, kaip buvo pateikta, ir tam pritarė ir prezidentas, ir premjeras, kad tos problemos gali tik aštrėti, jei sunkės ekonominė sitaucija. Todėl šioje srityje reikės koordinuoti veiksmus ir apie tai buvo kalbama,“ - sakė A. Valinskas.

Paklaustas, kodėl rengtas būtent tokio formato, o ne Valstybės gynimo tarybos (VGT) formato susitikimas, A. Valinskas teigė, jog tai buvęs „labai normalus“ susitikimas.


Rašyti komentarą...
K
Kaip suprasti?
2008-12-10 08:49:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Idomiai cia - naktimis GKCP kuriamas?????
Atsakyti
0

2008-12-10 08:56:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Malakausko degančią uodegą, kaip ir dera, gelbsti "valstybininkų" stogas - Adamkus:)
Atsakyti
0

J
Jonas
2008-12-10 09:01:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Matyt, VSD turi duomenų apie neramumus Rusijoje. Naftos kainai nukritus žemiau $30 galime sulaukti ir išalkusios Rusijos tankų.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų