Prezidentūra praranda kantrybę: J.Miliaus istorija – „netoleruotinai ištęsta“

Piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumentų klastojimu įtariamo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriaus Jono Miliaus istorija jau tapo „netoleruotinai ištęsta“, sako prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas vidaus politikos klausimais Mindaugas Lingė.

Jis taip pat stebisi premjero sprendimu laukti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) išvadų dėl galimo V.Baltraitienės interesų konflikto dalyvaujant vakarienėje ir medžioklėje su Latvijos žemės ūkio ministru bei verslininkais.

„Istorija jau tapo netoleruotinai ištęsta. Tokie klausimai tikrai demokratinėje, vakarietiškoje, brandžioje valstybėje turėtų kitokius standartus ir kitaip sprendžiamos ir kitais tempais. Ir tų veiksmų, kad ta istorija baigtųsi ir būtų padėtas taškas irgi nėra“, - Žinių radijui apie J.Miliaus siekį likti poste kalbėjo jis.

Reaguodamas į V.Baltraitienės istoriją, jis sako, kad ieškoma būdų atidėlioti šį klausimą.

„Vakar girdėjome premjerą, kad jis ieškos sprendimų po spaudos konferencijos ministrės, po spaudos konferencijos girdėjome kitą pasakymą, kad jau lauks Etikos komisijos išvadų. Ką reiškia Etikos komisijos išvados - tai vėlgi yra papildomas laikas“, - teigė prezidentės patarėjas.

REKLAMA

Jis taip pat svarsto, jog į VTEK kreipusis pačiai ministrei, komisijos išvados gali būti palankios V.Baltraitienei.

„Jei etikos komisija gauna surašytą mano prašymą, kaip man yra parankiau, aš paklausiu kažko taip, ar aš kažko blogo nepadariau, pagal klausimo formuluotę etikos komisija turbūt ir atsakys taip, kaip ministrė nori girdėti“, - teigė jis.

Prezidentė nori keisti situaciją?

Anot M.Lingės, reaguodama į situacijas, kai tarnautojams teisėsauga pareiškia įtarimus, bet pati nepaprašo nušalinimo, šalies vadovė siūlo įteisinti platesnes nušalinimo galimybes aukštesniems vadovams.

„Prezidentė siūlo aiškų mechanizmą: galimybę nušalinti nuo pareigų Vyriausybės institucijų vadovus, kalbant ir apie šitą (Valstybinę maisto ir veterinarijos) tarnybą. Nekalbame apie atleidimą (...). Vadovaujamės principu, kuris jau dabar galioja Valstybės tarnybos įstatyme“, - sakė jis.

Paini istorija

VMVT direktorius J.Milius yra įtariamas piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumentų klastojimu. Teisėsauga įtaria, kad šaldytus maisto produktus gaminanti Kauno bendrovė „Judex“ per parlamentarą „tvarkietį“ Petrą Gražulį siekė paveikti Maisto ir veterinarijos tarnybą, kad ši neskirtų nuobaudų už pažeidimus.

J.Milius taip pat dalyvavo liepos pabaigoje Panevėžio rajone vykusioje vakarienėje - medžioklėje. Kartu su J.Miliumi bei V.Baltraitiene vakarieniavo ir tąkart Lietuvoje viešėjęs Latvijos žemės ūkio ministras Janis Dūklavas su delegacija. Vakarienėje taip pat dalyvavo mėsos perdirbimo įmonės „Biovela Group“ vadovas Virginijus Kantauskas, „Dojus agro“ vadovas Petras Dailidė.


Rašyti komentarą...
k
kaubojus
2016-08-30 15:26:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Girdėjau Miliaus kalbas; penktoko lygio pasiteisinimai- kaip jis vežėsi septynis buterbrodus kuprinėje.... Sukelia neviltį tokie valdininkai- tokios nesąmonės pliurpiamos, kad gėda klausyti. Ne geresni ir baltraitienė su butkevičium- kalba kažkokius blėnius, be ryšio, ne iš esmės... Kai pagalvoji, kad mus valdo visiškos vidutinybės - verkti norisi; na kur mes galim nueiti , kai valdžioje visiški beviltiški"politikai"??Vargo vakarienė....
Atsakyti
-1

.
...VMVT „medžioklės“ žinovas
2016-08-30 19:34:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
drįsta teigti, kad tokio marazmo, vadinamo „spaudos konferencija“ nesitikėjau savo gyvenime pamatyti: 1. Milius nešasi „kuprinę“ 7 asmenims pamaitinti ir pagirdyti, o kodėl ne 5 ar 9 asmenims??? Kas tą „kuprinę“ pripildė, ko pripildė ir kas už jos „turinį“ mokėjo???; 2. mokėjome visi-kam ir kiek-nežinau???; 3. Baltraitienė cepelinus valgė-valgė, Milius „kuprinėje“ cepelinų nenešė-nenešė...tai koks aitvaras atnešė??? 4. kodėl „medžioklėje“ dalyvavo tik 2 garbūs verslininkai (kaimynai)...o kiti verslininkai (ne Miliaus kaimynai) jau balanos vaikai ar jiems pritrūko cepelinų (ai, Miliaus „kuprinė“ per maža...)??? Būtų juokinga, jeigu nebūtų ...bjauru!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų